1. „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” – mówi dzisiaj w Ewangelii Jan Chrzciciel, rozpoznając w Jezusie Mesjasza – Syna Bożego. Zadaniem Jana Chrzciciela było przygotowanie drogi Mesjaszowi. W spotkaniu nad Jordanem wskazuje on na Jezusa jako Baranka Bożego, który dokona odkupienia ludzkości. To świadectwo staje się czytelne dla uczniów Janowych. To jest i nasze powołanie: spotkać się z Jezusem, doświadczyć Jego obecności i dzielić się tym z innymi. Prośmy dziś o to, abyśmy umieli dzielić się naszą wiarą z innymi.       Składka na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 19.00 wszystkich Parafian na wieczór kolęd, który odbędzie się w naszym kościele. Poprowadzą go chórzyści naszej parafii wraz z młodzieżą. Gorąco zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żłóbku.
 1. Serdecznie dziękujemy organizatorom, opiekunom oraz wszystkim dzieciom, które w tym roku podjęły trud kolędy misyjnej a także parafianom za serdeczne przyjęcie małych misjonarzy i ofiary złożone na dzieło misyjne Kościoła w wysokości 11 tys. 871 zł i 5 centów. Niech wspólny dar niesiony dzieciom z krajów misyjnych zaowocuje przemianą naszych serc i Bożym błogosławieństwem.
 1. W najbliższą środę serdecznie zapraszamy o godz. 10.00 na pierwsze spotkanie wszystkich seniorów naszej parafii . Gościem tego spotkania będzie s. Petronela – długoletnia misjonarka, która podzieli się doświadczeniem pracy misyjnej w Boliwii. Niech spotkanie przy dobrej kawie i cieście stanie się początkiem zawiązania się wspólnoty ludzi młodych duchem. Spotkanie odbędzie się w sali Ogniska Misyjnego.
 1. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie nauczycieli, rodziców, seniorów i młodzież  do udziału w pierwszym spotkaniu na każdy temat. Tematem tego spotkania będzie „Godność i wartość człowieka wobec współczesnych  przemian cywilizacyjnych”. Gościem tego spotkania będzie Ks. Ireneusz Stolarczyk – wykładowca Nauki Społecznej Kościoła. Spotkanie w sali Ogniska Misyjnego.
 1. W środę obchodzić będziemy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, a w czwartek rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół Katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę swego Założyciela zanoszoną do Ojca w przeddzień męki, „aby wszyscy byli jedno” i wzywa wiernych, aby modlili się o jedność chrześcijan.
 1. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Babci, a w następny poniedziałek Dzień Dziadka. Z wielką wdzięcznością obejmijmy ich wszystkich naszymi modlitwami, zarówno żyjących, jak i tych, którzy już  odeszli do wieczności. Zapraszamy w tych dniach na Msze św., aby wspólnie modlić się za naszych Seniorów.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – środa: wspomnienie św. Antoniego, opata,
  – piątek: wspomnienie św. Józefa, Sebastiana Pelczara, bpa, imieniny Ks. Mariusza,
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy informacje o aktualnych relacjach Kościoła z judaizmem oraz odpowiedź na pytanie jak dziś finansować Kościół?
  W tygodniku „Niedziela” polecamy komentarz prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich o ostatnich wydarzeniach w mediach publicznych oraz odpowiedź na pytania: czy wszystkie metody terapeutyczne są zgodne z wiarą chrześcijańską i czy psychoterapia zagraża życiu duchowemu?
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto i za ofiary składane podczas kolędy.
 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Leszek Mateja z ul. Sobocińskiego. Polećmy jego dusze Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.