1. Dziś w Kościele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, którą papież Franciszek ustanowił przed pięcioma laty. Ma ona przyczyniać się „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma św.” Wierzymy, że Jezus Chrystus jest obecny w swoim słowie i chlebie eucharystycznym. On dziś mówi do nas: „Pójdźcie za mną”. Odpowiedzmy na to wezwanie i dajmy się Mu poprowadzić, a zaznamy prawdziwego szczęścia.
  Dzisiaj przypada Dzień Babci. Z wielką wdzięcznością obejmijmy wszystkie Seniorki naszymi modlitwami, tych żyjących i tych, którzy już  odeszli do wieczności.
 1. Piątek – 26 stycznia, to dzień islamu w Kościele Katolickim w Polsce, w sobotę przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, a w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy dzień Chorych na Trąd.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  –  środa: wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła,
  – czwartek: święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu przypada 10 rocznica świeceń biskupich Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego,  –  piątek: wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. W przyszłą niedzielę pan Organista zaprasza 15 minut przed każdą Mszą świętą na wspólny śpiew kolęd. Wyjątkowo w tym dniu nie będzie wypominków za zmarłych.
 1. Dziękujemy za liczny udział w proponowanych spotkaniach w ubiegłym tygodniu. Przypominamy i zapraszamy wszystkich seniorów w każdą środę o godz. 10.00 do sali Ogniska Misyjnego, na spotkanie przy kawie czy herbacie, a wszystkich chętnych zapraszamy 17 lutego o godz. 19.00 na kolejne spotkanie z cyklu: „Rozmowy na każdy temat”.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” podejmuje temat opieki nad seniorami, opisując, jak zorganizowane jest Polsce wsparcie dla takich osób.. Tygodnik „Niedziela” proponuje ciekawy artykuł o finansach Kościoła: „Kościół, podatki i … fake newsy”.
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, za wpłaty na konto i za ofiary składane podczas kolędy.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Sebastian Klisiewicz z ul. Sikorskiego oraz śp. Edward Łopatka z ul. Witosa, którego pogrzeb był w Zawadzie. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.
 1. Porządek kolędy na najbliższe dni:    program podany w osobnym wpisie.
  Prosimy mieszkańców nowo oddanego bloku przy ul. Akademickiej 20 o zgłoszenie do kancelarii chęci przyjęcia kapłana po kolędzie oraz tych wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie.