1. Dziś w Kościele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, którą papież Franciszek ustanowił przed czterema laty. Ma ona przyczyniać się „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma św.” Wierzymy, że Jezus Chrystus jest obecny w swoim słowie i chlebie eucharystycznym. On dziś mówi do nas: „Pójdźcie za mną”. Odpowiedzmy na to wezwanie i dajmy się Mu poprowadzić, a zaznamy prawdziwego szczęścia.
  Dzisiaj przypada Dzień Dziadka. Z wielką wdzięcznością obejmijmy wszystkich Seniorów naszymi modlitwami, tych żyjących i tych, którzy już  odeszli do wieczności.
 1. Czwartek – 26 stycznia, to dzień islamu w Kościele Katolickim w Polsce, w piątek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, a w przyszłą niedzielę będzie Światowy dzień Chorych na Trąd.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  –  wtorek: wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła,
  – środa: święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu przypada 9 rocznica świeceń biskupich Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego,
  – czwartek: wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów,
  – sobota: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dok. Kościoła,
  – przyszła niedziela: rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – najważniejszego kościoła naszej Diecezji.
 1. Zapraszamy wszystkich Parafian na wieczór kolęd, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę – 29 stycznia o godz. 16.30. Poprowadzą go chórzyści naszej parafii wraz z młodzieżą. Gorąco zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żłóbku.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o chrześcijańskim spojrzeniu na problem kremacji zwłok i o dopuszczalności kary śmierci. Tygodnik „Niedziela” proponuje ciekawe artykuły o tym, jak przekazywać wiarę nastolatkom i na czym polega grzech przeciwko Duchowi Świętemu?
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto i za ofiary składane podczas kolędy.
 1. Porządek kolędy na najbliższe dni: program na stronie internetowej Parafii.

NAUCZYCIELOM, DZIECIOM I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ŻYCZYMY UDANYCH  I BOGATYCH W DOBRE WYDARZENIA FERII ZIMOWYCH.