1. Dziś świętujemy ważne wydarzenie, jakim był chrzest Pański. Jezus przychodzi nad Jordan wraz z tłumem grzesznych ludzi i przyjmuje chrzest z rąk Jana Chrzciciela, aby objawić moc swojego Ojca. Dla nas chrzest jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Prośmy Boga, abyśmy żyli wierni zobowiązaniom płynącym z otrzymanego sakramentu chrztu, byśmy byli dziećmi światłości.

 

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczniemy w liturgii tzw. okres zwykły. Jednak zgodnie z tradycją przedłużamy śpiew kolęd i świątecznych dekoracji do  2-go lutego – święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej. To święto bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem i dlatego wydłużamy czas radości płynącej z narodzin Syna Bożego.

 

 1. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec Fatimski. Będziemy wspólnie prosić Boga przez przyczynę Fatimskiej Pani o potrzebne łaski w Nowym Roku.  Po różańcu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. wieczorna.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, a następnego dnia rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

 1. Kontynuujemy tzw. „Msze św. kolędowe”. Zapraszamy mieszkańców kolejnych rejonów parafii na dodatkową Mszę świętą w ich intencji o godz. 19.00. Będziemy wspólnie prosić Boga o zdrowie i błogosławieństwo na Nowy Rok. Na zakończenie Mszy św. będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i poświęcenie wody, którą w małych buteleczkach należy przynieść ze sobą. Zachęcamy, by po powrocie do domów i mieszkań pokropić je poświęconą wodą i pomodlić się całą rodziną korzystając
  z broszury kolędowej, którą każda Rodzina otrzyma przy wyjściu z kościoła.

Porządek „Mszy św. kolędowych” na najbliższy tydzień:

 • Poniedziałek (11. 01) – ulice: Paderewskiego, Szkolna, Piłsudskiego,
 • Wtorek (12.01) – Sikorskiego bl.14, 16, Saperów, Sucharskiego, Witosa bl.1,
 • Środa (13.01) – Witosa bl. 2, 3, 4,
 • Czwartek (14.01) – Witosa bl. 5, 6, 7,
 • Piątek (15.01) – Witosa bl. 9, 10, 11,
 • Sobota (16.01) – Krasińskiego, Ludowa, Nowa ,
 • Poniedziałek (18.01) – Kosynierów Racł., Kościuszki, Pułaskiego.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze św. Józefem. Tygodnik „Niedziela” zawiera artykuły o tym, co na temat szczepionek na COVID mówią katoliccy etycy oraz kim są tzw. nawróceni, którzy po poszukiwaniach wybrali Chrystusa. Jest też nowy numer „Promyczka Dobra” adresowany do dzieci i zawierający grę planszową.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w Święto Trzech Króli, oraz  za wpłaty na konto parafialne. Dziękujemy także za ofiary składane w czasie „kolędowych Mszy św.”