1. Dzisiejsza IV niedziela Wielkanocy stawia przed nami obraz Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, który troszczy się o swoje owce i który oddaje za nie swoje życie. Dziś na całym świecie ludzie wierzący modlą się o powołania do służby w Kościele, byśmy nie czuli się opuszczeni jak owce bez pasterza. Prośmy dziś Dobrego Pasterza, aby wzbudzał w naszych wspólnotach nowe powołania, by nigdzie nie brakowało duszpasterzy.
  Dzisiaj po Mszach świętych poprzez zbiórkę ofiar do puszek, wspieramy materialnie Rodzinę p. Joniec, którzy ucierpieli przez pożar. Pomagamy w zakupie ciągnika koniecznego do prac polowych. Numer rachunku, na który także można wpłacać pieniądze, znajdziemy w gablocie i na stronie naszej Parafii.
  Dziś uroczystości odpustowe w parafii pw. Dobrego Pasterza w Nagawczynie. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 1. Dzisiaj ważny dzień dla naszego Miasta. Pamiętajmy o odpowiedzialności, mądrym wyborze i modlitwie za naszą Małą Ojczyznę.
 1. Dzień dzisiejszy obchodzimy jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele,  który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Modlitwą otaczamy nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, diakona Mateusza, naszych alumnów Wojciecha i Michała oraz sprawę nowych powołań do służby Bogu.
 1. We wtorek, w liturgii przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, a w czwartek święto św. Marka, Ewangelisty. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. W środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu nasza Parafia włącza się w diecezjalną modlitwę, trwając przed Chrystusem Eucharystycznym. Rozpoczęcie adoracji o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego.
 1. Uroczystości Religijno-Patriotyczne na Górze Śmierci w Pustkowie Osiedlu związane z Miesiącem Pamięci Narodowej i rocznicą wyzwolenia obozu pracy przymusowej odbędą się w środę – 24 kwietnia o godz. 10.00. Organizatorzy zapraszają do udziału w tym corocznym wydarzeniu.
 1. W czwartek w naszym kościele odbędzie peregrynacja relikwii bł. Bernardyny, która wraz z bratem Albertem założyła żeńską gałąź zakonu albertynów. Program peregrynacji: godz. 17.30 wprowadzenie relikwii do Kościoła i modlitwa prywatna. O godz. 17.45 nabożeństwo ku czci bł. Bernardyny, a o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. możliwość osobistego oddania czci relikwiom poprzez ucałowanie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Przyszła niedziela – ostatnia niedziela kwietnia, będzie ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców. Będziemy prosić o rozsądek i rozwagę dla wszystkich użytkowników dróg.
 1. Dziekan Wydziału Teologicznego w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii: na specjalność kapłańską – przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej oraz katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych. Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegóły na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl.
 2. W najbliższych dniach organizowana jest w Dębicy akcja „Dzień Dawcy Szpiku dla Beaty i innych Pacjentów”, w czasie której będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Beata mieszka w Dębicy i choruje na ostrą białaczkę szpikową. Szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku. Punkty rejestracyjne mieszczą się Przedszkolach nr 6 i 9, Galerii Raj i Galerii Dębickiej oraz w Domu Kultury MORS, gdzie będzie można zarejestrować się 28 kwietnia (niedziela) w godz. 10.00 – 17.00. Dawcami mogą być osoby w przedziale wiekowym 18 – 55 lat. Gorąco zachęcamy.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” mamy artykuły o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o tym, jak zachować odwagę bycia katolikiem w obliczu narastających ataków na wierzących oraz nowym prawie, które godzi w zdrowy rozsądek. Polecamy nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła”, a w nim o początkach i rozwoju kultu maryjnego w Kościele, a także o kulisach pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
  Są także bardzo ciekawe miesięczniki dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Dziękujemy także za wpłaty na konto.
 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Mateusz Darłak  z Zawierzbia, którego pogrzeb był wczoraj w Straszęcinie. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.