W parafii pw. Krzyża Świętego trwa w Tygodniu Biblijnym rodzinne czytanie Dziejów Apostolskich.

W czasie Tygodnia Biblijnego, który trwa od 18 kwietnia młodzież ze wspólnoty „Krzyżacy” podjęli codzienne głośne czytanie fragmentów Dziejów Apostolskich. Autorstwo tej księgi Nowego Testamentu przypisuje się św. Łukaszowi Ewangeliście, towarzyszowi podróży św. Pawła z Tarsu. Młodzi nie dość , że sami czytają, to zapraszają swoje rodzeństwo, rodziców. Czytanie odbywa się w kościele parafialnym codziennie od 17:30 do 18:00 czyli do wieczornej Mszy św.. Przez obecność w kościele wiernych, którzy wcześniej przychodzą na Mszę św. wielu parafian ma możliwość posłuchania fragmentów słowa Bożego.

– Osobiście bardzo mnie cieszy to zaangażowanie młodych, całych rodzin jak i zainteresowanie parafian, którzy czasem specjalnie wcześniej przychodzą, by posłuchać Dziejów Apostolskich – mówi ks. Andrzej Surowiec, proboszcz parafii.

Parafialne czytanie koordynuje opiekun młodzieży ks. Piotr Turek. Dodatkowo parafianie mogą po wyjściu ze świątyni mogą z koszyka zabrać karteczkę ze Słowem Bożym przygotowaną przez członków parafialnego Ogniska Misyjnego.

xpt

LINK do artykułu Gościa

LINK do galerii