1. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o egzorcyzmie dokonanym przez Jezusa i autorytecie Jego słowa. Tylko Chrystus może uwolnić ludzkie serce spod wpływu zła i poddać je panowaniu swojej miłości. Wzbudźmy sobie pragnienie podporządkowania Bogu całego naszego życia, zwłaszcza naszych słabości i skłonności do grzechu.
  Przeżywamy dziś Światowy Dzień Chorych na Trąd. Naszą modlitwą otoczmy ofiary trądu i tych, którzy pełnią wśród nich posługę.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 1. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek  Mszy Świętych: godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zgodnie z tradycją przynieśmy do kościoła świece – gromnice, aby mocniej uzmysłowić sobie, że Chrystus jest „światłem naszego życia”. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą otaczamy zwłaszcza nasze Siostry Służebniczki. Spowiedź w piątek od 17.00.  Z racji święta kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Proboszcz w piątek od godz.10.00,  Ks. Maciej w sobotę od godz. 8.30, Ks. Szczepan w czwartek od godz.8.30, a Ks. Mariusz: po wcześniejszym uzgodnieniu.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 17.00 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – poniedziałek: rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – matki wszystkich kościołów diecezji tarnowskiej,
  – środa: wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana,
  – piątek: święto Ofiarowania Pańskiego,
  – sobota: wspomnienie św. Błażeja bpa i męcz., dzień błogosławieństwa gardła. Na Mszach św. o 6.30 i 18.00 będzie błogosławieństwo świec i gardła.
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga
  i opieki świętych patronów.
 1. W tym tygodniu, ze względu na ferie, kancelaria parafialna będzie otwarta od wtorku do soboty po Mszy świętej wieczornej. Przepraszamy za zmianę.
 1. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Kochani Parafianie, dziękujemy Wam za życzliwe przyjęcie, za wspólną modlitwę, sympatyczne rozmowy, przekazane uwagi i sugestie, a także za złożone przy tej okazji ofiary. Zapewniamy Was o naszej modlitwie i wdzięczności.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych, Ognisko Misyjne zaprasza na kiermasz ciast oraz takich smakołyków karnawałowych, jak pączki i faworki. Dochód dostanie przeznaczony na pokrycie kosztów doposażenia salki misyjnej w związku ze spotkaniami nowych grup. Za ławkami znajdują się także ciekawe pozycje książkowe, z ofiarą na ten sam cel.
 2. W sobotę 3 lutego br. o godz. 9.00 w Bazylice Kolegiackiej w Nowym Sączu Biskup Tarnowski Andrzej Jeż będzie sprawował Mszę świętą dziękczynną za 25 lat działalności Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK, które jest wydawcą dwóch miesięczników: „Promyczka Dobra” dla uczniów szkół podstawowych i „Małego Promyczka” dla przedszkolaków. Prosimy o modlitwę w intencji pracowników wydawnictwa oraz zachęcamy rodziców i dziadków, aby dla swoich dzieci nabywali te wartościowe czasopisma, które pomagają w pełniejszym rozwijaniu osobowości dzieci.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy pozytywne opinie o kolędzie, dyskusji świeckich katechetów o ograniczaniu lekcji religii w szkołach i znajdziemy odpowiedz na pytanie: czy warto rezygnować z zdawania uczniom pracy domowej? W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł odpowiadający na pytanie: jak odróżnić cuda od demonicznych kłamstw oraz wspomnienie, o jednym z najbardziej prześladowanych przez komunistyczną bezpiekę, arcybiskupie Antonim Baraniaku.
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto parafialne.
 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Bogusław Filipek z ul. 3 Maja. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.

NAUCZYCIELOM, DZIECIOM I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ŻYCZYMY UDANYCH I BOGATYCH W DOBRE WYDARZENIA FERII ZIMOWYCH.