1. Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych serc, chce, abyśmy byli szczęśliwi, a przypomina nam o tym treść ośmiu błogosławieństw, które usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Chciejmy żyć ich duchem, abyśmy stawali się zaczynem królestwa Bożego w świecie.
  Przeżywamy dziś Światowy Dzień Chorych na Trąd. Naszą modlitwą otoczmy ofiary trądu i tych, którzy pełnią wśród nich posługę.
 1. Dzisiaj, o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich Parafian na wieczór kolęd. Poprowadzą go chórzyści naszej parafii wraz z młodzieżą. Gorąco zachęcamy do wspólnego kolędowania.
 1. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek  Mszy Świętych: godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zgodnie z tradycją przynieśmy do kościoła świece – gromnice, aby mocniej uzmysłowić sobie, że Chrystus jest „światłem naszego życia”. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas wieczornej Mszy świętej Siostry Służebniczki włączą się w liturgię, ponowią złożone Bogu śluby i skierują krótkie słowo o życiu zakonnym i ich powołaniu.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek powiedź od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek zapraszamy rano na dodatkową Mszę św. o godz. 7.00. Spowiedź od godz. 16.00. Rodziców dzieci klas czwartych, prosimy o dopilnowanie swoich pociech   w realizacji „Dziewięciu Pierwszych Piątków”. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Maciej we wtorek od godz. 10.00, Ks. Proboszcz w piątek od godz.8.30, Ks. Mariusz w piątek od godz. 13.30, Ks. Szczepan w sobotę od godz. 8.30.
  W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 17.00 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – wtorek: wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.,
  – czwartek: święto Ofiarowania Pańskiego,
  – piątek: wspomnienie św. Błażeja bpa i męcz., dzień błogosławieństwa gardła
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga
  i opieki świętych patronów.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na dodatek zawierający fakty świadczące o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i pokazujący bezpodstawność stawianych mu zarzutów. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł odpowiadający na pytanie: czy Matka Boża ma taką moc, aby obronić nas przed skutkami burz i piorunów?
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto i za ofiary składane podczas kolędy.
 1. Kończymy w tym tygodniu wizytę duszpasterską – kolędę. Tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana, a chcieliby jeszcze to uczynić prosimy o kontakt telefoniczny lub w zakrystii.
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Czesław Frączek z ul. Witosa, którego pogrzeb był w Zasowie i śp. Dominik Ramski z ul. Sikorskiego, którego pogrzeb będzie w poniedziałek w Straszęcinie. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.