1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Niedzieli Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania. „Nie jesteśmy zanurzeni w przypadkowości, ani pociągani serią chaotycznych wydarzeń, ale przeciwnie, nasze życie i nasza obecność w świecie jest owocem Bożego powołania!”- napisał Ojciec Święty Franciszek.
 • Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Modlitwą otaczamy nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, diakona Krzysztofa i naszych alumnów Mateusza i Wojciecha.
 • Dzisiejsza niedziela jest także Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy o trwającym V Synodzie naszej Diecezji.
 1. W czwartek przypada Ogólnopolski Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Obchodzony jest on w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau, gdzie niemieccy naziści mordowali duchownych. W tym dniu obchodzimy liturgiczne święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy,
 1. W piątek, zgodnie z naszą tarnowską tradycją rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Będą codziennie o godz. 17.30. Ze względu na ograniczenia zachęcamy do udziału w nich także poprzez przekaz internetowy i do rodzinnej albo prywatnej modlitwy Litanią Loretańską.
 1. W tym tygodniu przypada I-wsza Sobota miesiąca. Zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy za nasze Seminarium, naszych alumnów i o nowe powołania. O godz. 17.00, jak co miesiąc, modlitwę poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 • W następną niedzielę o 12.30 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu świętego.
 1. Burmistrz Miasta Dębicy zaprasza mieszkańców Dębicy do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym 2021. Podstawową i obowiązkową metodą spisu jest aplikacja spisowa NSP 2021. Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, powinny udać do Urzędu Miejskiego w Dębicy i zgłosić chęć udziału w spisie. Biuro spisowe znajduje się na parterze, w pokoju nr 38.
 1. Stowarzyszenie „SURSUM CORDA” zaprasza do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji. Szczegółowe informacje o działających punktach pomocy prawnej najdziemy na afiszu w gablocie i w ulotkach, które są na stoliku za ławkami.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o kierownictwie duchowym: czym jest i dlaczego jest takie ważne. W „Niedzieli” przeczytamy o tym, kto dziś chce zostać księdzem i jaka jest prawda o szczepionkach. Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” ze specjalnym dodatkiem.
 1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za wszelkie przejawy dobroci, solidarności i wsparcia. Dziękujemy za życzliwość, za duchowe i materialne wsparcie. Bóg zapłać za modlitwę za nas. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Jerzy Nykiel z ul. Witosa i śp. Danuta Osuch z ul. Słonecznej. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.