1. Zawsze w czwartą niedzielę Wielkanocy Jezus ukazuje się nam jako dobry pasterz, który troszczy się o swoje owce i który oddaje za nie swoje życie. Dziś na całym świecie ludzie wierzący modlą się o powołania do służby w Kościele, byśmy nie czuli się opuszczeni jak owce bez przewodnika. Prośmy dziś Dobrego Pasterza, aby wzbudzał w naszych wspólnotach nowe powołania, by nigdzie nie brakowało duszpasterzy.
 1. Dzień dzisiejszy obchodzimy jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele,  który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Modlitwą otaczamy nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie i naszych alumnów Mateusza i Wojciecha  oraz sprawę nowych powołań do służby Bogu w kapłaństwie i życiu zakonnym.
 1. Dzisiejsza niedziela – ostatnia niedziela kwietnia, jest także ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa prośmy o rozsądek i rozwagę dla wszystkich użytkowników dróg.
 1. W poniedziałek – 1 maja wyruszy tradycyjna pielgrzymka z Tarnowa do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Błogosławieństwo pielgrzymów w naszym kościele o godz. 6.25 i zaraz po nim wyjazd autobusami do Tarnowa. Prosimy o punktualność!
 1. We wtorek obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowiony przez Sejm w 2004 r. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Starosta Powiatu Dębickiego zaprasza do uczczenia Dnia Flagi podczas Powiatowego Pikniku Militarnego w godz. od 16.00 do 20.00 na obiektach sportowych Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Rzeszowskiej. W programie pokaz ciężkiego sprzętu wojskowego, turniej strzelecki, wojskowa grochówka i pokaz fajerwerków. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą.
 1. W środę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 9.00 i po południu o 16.00 i 18.00, aby wspólnie czcić Królową naszego Narodu.
  W Święto Narodowe 3 Maja o godz. 10.30 ceremoniał patriotyczny na rynku, a po nim,    o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny na Placu Solidarności. Po jej zakończeniu złożenie wiązanek kwiatów pod Figurą Matki Bożej na Placu Gryfitów.
  Gorąco zapraszamy do świętowania obu dat, tak ważnych dla wspólnej historii naszej Ojczyzny i Kościoła.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17.00. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, w czasie którego modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 7.00, a spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna.  Do chorych z posługą udamy się:  Ks. Mariusz,   Ks. Szczepan i Ks. Maciej w środę od godz. 10.00, Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30.
  W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 14.00,   a na wspólną modlitwę od godz. 16.30 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej.
 1. W czwartek, po Mszy świętej wieczornej, spotkanie i próba przed uroczystością I Komunii świętej dla rodziców i dzieci klas III A, D i E.
 1. W poniedziałek – 8 maja, w naszej parafii młodzież klas VIII otrzyma z rąk Bpa Artura Ważnego sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów i ich bliskich podczas spowiedzi w I- wszy Czwartek i I-wszy Piątek, a w sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i próba generalna.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  – wtorek: wspomnienie św. Atanazego bpa i dok. Kościoła,
  – środa: uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski,
  – czwartek: wspomnienie św. Floriana męczennika,
  – sobota: święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież, na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy figurach i krzyżach.
 1. Informujemy, że w ostatnim czasie zostały zakończone prace przy kanalizacji opadowej przy naszym kościele. Efekty już widać w postaci wysychającej powoli piwnicy kościoła.  Dziękujemy Firmie HYDROBUD z Latoszyna za sprawne prowadzenie prac.
  Zostały także wykonane wokół kościoła 3 wykopy, aby ocenić stan izolacji i zawilgocenia fundamentów kościoła. Po licznych konsultacjach jest nadzieja, że unikniemy odkopywania fundamentów wokół całego kościoła, a skoncentrujemy się tylko na tym fragmencie, gdzie sytuacja jest najgorsza.
  Dziękujemy P. Kazimierzowi i P. Józefowi za organizację i nadzór nad pracami.
  W ostatnim tygodniu prowadzone były prace na dachu kościoła. Przy większych opadach rynny nie zbierały w całości wody, która przelewając się wchodziła w ziemię i fundamenty kościoła. Podjęte prace powinny tę sytuację radykalnie zmienić. Dziękujemy raz jeszcze p. Kazimierzowi za pokrycie kosztów tego remontu.
 1. Przypominamy, że obok bramy wjazdowej na plac kościelny został umieszczony duży, zielony kontener na makulaturę. Zachęcamy, aby skorzystać z okazji i zostawić w nim to, co jest makulaturą – kartony, opakowania, książki czy gazety. Pamiętajmy! Kontener jest tylko na makulaturę! 
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym, jak zginęli apostołowie i gdzie są ich groby oraz o wielkiej świętej – Małej Teresce z Lisieux. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuły o ataku medialnym na Jana Pawła II, a także jak przygotować  Pierwszą Komunię św. dziecka, aby nie zagubić jej sensu.
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
  Za ławkami, na stolikach są wartościowe książki, które można zabrać za dobrowolną ofiarę.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto parafialne i za wszelkie dobro.