1. Dzisiaj Jezus mówi nam o winnym krzewie i latoroślach. Ojciec jest tym, który uprawia krzew winny. To porównanie jest znane ze Starego Testamentu (Iz 5). U Izajasza winnicą był Izrael, tu krzewem winnym jest Jezus. Jego uczniowie to gałązki wyrastające z krzewu. Ojciec dba o to, aby gałązki wydały owoce. Dlatego dokonuje dwóch czynności: oczyszcza te, które dają owoc, i odcina te, które nie owocują, aby nie były obciążeniem dla krzewu. Ten, kto trwa w Jezusie, czyli jest z Nim w trwałej relacji żywej wiary, przynosi obfity owoc. Zamiarem Boga jest to, abyśmy przynosili owoc przez żywą łączność z Jezusem.
 1. Dzisiejsza niedziela – ostatnia niedziela kwietnia, jest także ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa prośmy o rozsądek i rozwagę dla wszystkich użytkowników dróg.
 1. W poniedziałek przypada Ogólnopolski Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau.
 1. We wtorek, zgodnie z naszą tarnowską tradycją, rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Będą codziennie o godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy figurach i krzyżach.
 1. W środę – 1 maja wyruszy tradycyjna pielgrzymka z Tarnowa do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Błogosławieństwo pielgrzymów w naszym kościele o godz. 6.25 i zaraz po nim wyjazd autobusami do Tarnowa.
 1. W czwartek obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowiony przez Sejm w 2004 r. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. 2 maja to także Dzień Polonii i Polaków za granicą.
 1. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 9.00 i po południu o 16.00 i 18.00, aby wspólnie czcić Królową naszego Narodu.
  W Święto Narodowe 3 Maja o godz. 10.30 ceremoniał patriotyczny na rynku, a po nim, o godz. 11.00, Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Jadwigi. Po jej zakończeniu złożenie wiązanek kwiatów pod Figurą Matki Bożej na Placu Gryfitów. Wieczorem, o godz. 1800 w DK Mors, premiera opery „CUD MNIEMANY, CZYLI KRAKOWIACY I GÓRALE.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 16.00. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, w czasie którego modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek z racji Uroczystości nie będzie odwiedzin chorych, a także kancelaria będzie nieczynna.  Spowiedź w czasie Mszy świętych. Ks. Maciej uda się do chorych z posługą pierwszopiątkową w sobotę od godz. 8.30.
  W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu, a na wspólną modlitwę od godz. 16.30 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej.
 1. W liturgii bieżącego tygodnia obchodzimy:
  – poniedziałek: święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, patronki Europy,
  – środa: wspomnienie dowolne św. Józefa rzemieślnika,
  – czwartek:  wspomnienie św. Atanazego bpa i dok. Kościoła,
  – piątek: uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski,
  – sobota: wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona Strażaków.
        Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Dziękujemy Rodzinie z naszej Parafii za odmalowanie ścian oraz odnowienie i zamontowanie w przejściu do kaplicy, figury Matki Bożej Fatimskiej.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę, ofiarami do puszek, wsparli rodzinę Joniec z Zawierzbia, która ucierpiała w wyniku pożaru zabudowań gospodarczych. Zebrana kwota 8 tyś zł, została przekazana poszkodowanym. Rodzina, która straciła sprzęt rolniczy, gorąco dziękuje za pomoc.
 1. Zapraszamy na rekolekcje biblijne o Eucharystii w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym ARKA w Gródku n. Dunajcem, w dniach 17-19 maja br. Zapisy na stronie internetowej Domu rekolekcyjnego ARKA..
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki, zamordowanej 7 lat temu w Boliwii oraz wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o świętym Janie Pawle II. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuły o ataku medialnym na wartości patriotyczne oraz o przygotowywanej przez resort sprawiedliwości genderowej cenzurze.
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.
 1. W ostatnim czasie odszedł do Domu Pana śp. Kazimierz Dziedzic z Zawierzbia, którego pogrzeb będzie w Żyrakowie. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.