1. „Jezus wziął na siebie nasze słabości i dźwigał nasze choroby”. Liczne uzdrowienia, o których słyszymy w dzisiejszej Ewangelii, potwierdzają Jego Boską moc. Wzbudźmy sobie szczere pragnienie przylgnięcia do Zbawiciela i przyjęcia uzdrawiającej mocy Jego miłości. Tylko z Nim jesteśmy w stanie pokonać nasze słabości i znaleźć lekarstwo na każdą duchową chorobę.
 1. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszach świętych, Ognisko Misyjne zaprasza na kiermasz ciast oraz takich smakołyków karnawałowych, jak pączki i faworki. Dochód dostanie przeznaczony na pokrycie kosztów doposażenia salki misyjnej w związku ze spotkaniami nowych grup. Za ławkami znajdują się także ciekawe pozycje książkowe, z ofiarą na ten sam cel.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – poniedziałek: św. Agaty, dziewicy i męczennicy, błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty,
  – wtorek: wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników japońskich.
  W tym dniu przypada 8 rocznica świeceń biskupich Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza,
  – sobota: wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
           Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Przyszła niedziela to wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które obchodzone jest jako Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich naszych chorych i w podeszłym wieku.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, odprawiane przez trzy dni poprzedzające Popielec. Szczegóły zostaną podane za tydzień, ale już dziś informujemy, że za adorację Najświętszego Sakramentu przynajmniej przez pół godziny możemy zyskać odpust zupełny.
 1. W sobotę (10 lutego) w parafii Pustków – Osiedle organizowane jest spotkanie młodych „Walentynka dla Jezusa”. Rozpoczęcie o godz. 16.30. Młodych serdecznie zapraszamy.
 1. Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka będą w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy w dniach 26-28 lutego 2024 r. Szczegóły rekolekcji na plakacie w gablocie, a zgłoszenia udziału w kancelarii parafialnej Parafii Św. Jadwigi.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy porady, jak rozpoznać i rozwinąć powołanie. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie czym jest Sąd Ostateczny i czy Bóg musi nas sądzić? oraz wyjaśnienie zagrożeń związanych z pigułką „dzień po”.
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
  Polecamy także książkę „Wszystko o sakramencie namaszczenia chorych”, która pomoże nam lepiej zrozumieć ten nie do końca właściwie pojmowany sakrament, a także zawiera piękne modlitwy w czasie choroby.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za wpłaty na konto. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 2. Parafia św. Jadwigi organizuje pielgrzymkę „Ścieżkami Bałkanów do Medjugorie” w dniach od 27 kwietnia do 6 maja 2024 r. W programie m.in. Budapeszt, Belgrad, Skopje, Tirana, Dubrownik, Medjugorie, Split, Bratysława. Koszt 3 680 zł + 170 euro. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafii św. Jadwigi.

 

               Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.