1. W dzisiejszej liturgii Zbawiciel zapewnia nas, ze Jego najbliższą rodziną są ci, którzy pełnią wolę Bożą. Otwórzmy nasze serca na kierowane do nas słowo, przez które Bóg prowadzi nas bezpieczną drogą swoich świętych przykazań.
  Składka dziś jest naszą pierwszą w tym roku składką inwestycyjną.
 1. We czwartek, z racji 13-tego dnia miesiąca, o godz. 20.00 zapraszamy na różaniec fatimski i procesję z Figurą Fatimską. Prosimy Rycerstwo Niepokalanej o przystrojenie Figury Matki Bożej Fatimskiej. Na procesję zabierzmy lampiony.
 1. W sobotę przypada 12 rocznica objęcia diecezji przez Biskupa Andrzeja Jeża. Zachęcamy do modlitwy za naszego Pasterza i zapraszamy na Mszę św. wieczorną, w czasie której będziemy modlić się w tej intencji.
 1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  – wtorek: św. Barnaby. Apostoła;
  – środa – bł. Ks. Romana Sitki, męczennika;
  – czwartek: św. Antoniego z Padwy, prezbitera;
  – piątek: bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię.
 1. Przyszła niedziela to Diecezjalne Święto Rodziny, które jest dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę. Centralne obchody Święta Rodziny będą w Starym Sączu. O g. 11.00 na Ołtarzu Papieskim Msza św. pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza. Po Eucharystii organizatorzy zapraszają na piknik rodzinny. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.
 1. Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy świętuje 25-lecie beatyfikacji swojego Patrona Edmunda Bojanowskiego. Uroczystości w poniedziałek w Domu kultury „Mors”.
 1. W środę 12 czerwca Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy przeżywa Jubileusz 50-lecia. O godz. 15.00, Msza święta w kościele św. Jadwigi, pod przewodnictwem abpa Henryka Nowackiego.
 1. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja” przy parafii św. Jadwigi zaprasza – z okazji 30-lecia powstania wspólnoty – na Mszę św. dziękczynną i agapę  w sobotę – 15 czerwca o godz. 10.00.
 1. Zapraszamy na 42 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapisy do Grupy św. Jadwigi w kancelarii i na spotkaniu organizacyjnym 8 sierpnia o godz. 19.00 w domu parafialnym przy parafii św. Jadwigi.
 1. Grupa Sprzedażowa zaprasza mieszkańców Zawierzbia w dniu 11 czerwca, o godz. 17.00, na spotkanie w budynku żłóbka, na którym będą przedstawione możliwości założenia instalacji fotowoltaicznej oraz dofinansowania na wymianę źródeł ciepła.
 1. W środę 12 czerwca, w godz. 9.00-15.00, będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań słuchu w Przychodni nr 5 przy ul. Szkolnej. Zapisy osobiście lub telefonicznie w rejestracji przychodni (tel.: 14 6827814).
 1. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. tekst o kultach Serca Jezusa i Serca Maryi, które są wciąż żywe i potrzebne w dzisiejszych czasach.
  W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o fenomenie bł. Karoliny Kózka, która inspiruje nie tylko młodych oraz relacje proboszczów z różnych stron Polski o blaskach i cieniach swojej posługi. Dostępny jest także nowy, bardzo ciekawy, numer „Historii Kościoła”, w którym można przeczytać o tym, czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie oraz jak wyglądało życie religijne podczas powstania warszawskiego.
  Polecamy też miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.
  Zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę będzie na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i jego Wydziału Teologicznego w Tarnowie.