1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny, to kolejna okazja, aby otworzyć się na przemieniające działanie Bożej miłości. Jezus w Ewangelii obiecuje Apostołom, że Duch Święty pozostanie z nimi na zawsze, a jego działanie pogłębi rozumienie nauki Mistrza. Niech obiecana moc z wysoka przemienia nasze życie.
 • Dzisiejsza niedziela to Dzień Dziękczynienia, święto obchodzone od 12 lat w pierwszą niedzielę czerwca, w którym „Chodzi o zobaczenie dobra, które nas otacza i podziękowanie za nie.”

                                          

 1. W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Matka Najświętsza, Oblubienica Ducha Świętego, mocą którego w dniu Zwiastowania poczęła Jezusa Chrystusa, przeżyła w Wieczerniku wraz z Apostołami zstąpienie Ducha Miłości na Kościół. Od tej chwili Maryja, Wspomożycielka Wiernych i Matka Kościoła, towarzyszy Kościołowi. Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, o 16.00 i 18.00.

 

 1. W środę, na Mszy św. o godz. 15.30, Biskup Leszek Leszkiewicz udzieli młodzieży    klas VIII Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły WELDON Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania we wtorek  o godz. 18.45, a spowiedź dla rodziców i świadków oraz tych kandydatów, którzy nie skorzystali ze spowiedzi rekolekcyjnej także we wtorek od godz. 17.00. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • wtorek: wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłana i męczennika,
 • środa: wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
 • czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
 • sobota: wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Siostry Służebniczki zapraszają na spotkanie z cyklu Wieczornice – rozmowy na tematy społeczne, które odbędzie się 8 czerwca (środa) g.19.00, ul. Bojanowskiego 10. Wprowadzenie do rozmowy na temat: „Rodzina – w niej się wszystko zaczyna”   poprowadzi ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk.

 

 1. Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy, aby wypełnić przykazanie kościelne i przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię świętą.

 

 1. Za tydzień, w niedzielę, nasza młodzież z Grupy Młodzieżowej zaprasza po Mszach świętych na kiermasz z domowym ciastem. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wyposażenie sali spotkań młodzieży.

 

 1. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana JezusaBoże Ciało. Trasa procesji będzie ulicami Piłsudskiego, Witosa i 3 Maja. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej na spotkanie mieszkańców ul. Sikorskiego: ołtarz I, mieszkańcy bloków 1,2 i 4. Ołtarz II: mieszk. bloków 3, 5 i 6. Ołtarz III: mieszk. bloków 7, 8, 12. Ołtarz IV: mieszk. bloków: 10, 14, 16

 

 1. W dalszym ciągu nie możemy wyświetlać na ekranie pieśni. Awarii uległ system      do projekcji i nawet u producenta nie udało się go naprawić. Trzeba ekran wymienić na nowy. Ponieważ jest to koszt kilkunastu tyś. zł. prosimy o wsparcie. Rodzice młodzieży bierzmowanej obiecali 4 tyś. zł. Wierze mocno, że uzbieramy pozostałą kwotę.

 

 1. Zwracamy się do Was drodzy Parafianie z propozycją. W sezonie grzewczym składka na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca jest przeznaczana na ogrzewanie kościoła. Prosimy, aby składki w pozostałe drugie niedziele w roku były składkami inwestycyjnymi na najpilniejsze prace przy naszym kościele. Pierwszą poważną inwestycją będzie nowy system wentylacji kościoła. Składka w przyszłą niedzielę będzie pierwszą taką składką inwestycyjną.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejną płytę z cyklu Biblia Audio, a w niej Dzieje Apostolskie i listy św. Pawła. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy wyjaśnienie czym są ruchy charyzmatyczne, a wśród nich ruch duchowości małżeńskiej.
 • Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz wpłaty na konto parafialne.