1. Św. Szczepan był jednym z siedmiu diakonów – pomocników Apostołów w Kościele jerozolimskim. Według Dziejów Apostolskich „pełen łaski i mocy Ducha Świętego” głosił Dobrą Nowinę. z mądrością, której nikt nie mógł się przeciwstawić. Gdy pociągnięty przed sanhedryn, w natchnionych słowach wyrzucał starszym ich zatwardziałość i wyznał swą wiarę w Jezusa – Zbawiciela, skazali go jako bluźniercę na ukamienowanie.
  Pod gradem kamieni modlił się do ostatniej chwili za swoich morderców.
 • Dziś dzień imienin Szczepana Wierzbickiego. Solenizantowi życzymy obfitości darów, które na świat przynosi Boży Syn, wszelkich łask, błogosławieństwa na każdy dzień życia i kapłańskiej posługi oraz opieki świętego Patrona.
 • Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 1. Jutro przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tradycyjne poświęcenie wina będzie w czasie Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.
  W czwartek święto Młodzianków – dzieci, męczenników z Betlejem.
 1. Następna niedziela to święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Będziemy modlić się za wszystkie nasze małżeństwa i rodziny, a na Mszy św. o godz. 10.00 za małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa.
  To także ostatni dzień roku 2023. Zapraszamy na Msze święte dziękczynne przed południem, a o godz. 16.00 na uroczyste nieszpory dziękczynno-błagalne połączone z Mszą św. Będziemy wspólnie dziękowali Bogu za dar kończącego się roku    i upraszali potrzebne łaski na dni Nowego Roku.  Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!
 1. W czwartek rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą.
  Z racji kolędy kancelaria parafialna będzie otwarta od wtorku do soboty po Mszy świętej wieczornej.
  Porządek kolędy będzie na bieżąco podawany w ogłoszeniach i zamieszczany na stronie internetowej naszej Parafii.

    Wszystkim naszym Parafianom i Drogim Gościom raz jeszcze życzymy

radosnego świętowania!!! Niech Wszystkich Boża Dziecina obdarza pokojem i radością.