Relacja z naszych rekolekcji przed Bierzmowaniem 2022

Jak spotkać Jezusa? Czyli kolejna edycja rekolekcji w Krzyżu.

W parafii Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy, w dniach 20-22.05.2022 r. odbyły się po raz trzeci rekolekcje przed bierzmowaniem w ramach programu „Młodzi na progu”. Na kilka dni przed przyjęciem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, 120  młodych ludzi miało możliwość poznać bliżej Jezusa przez sakrament Eucharystii, pokuty i pojednania, modlitwę i treści, z którymi mogli się utożsamiać. Konferencje i osobiste świadectwa animatorów młodzieżowych i ks. Piotra Turka pozwalały poznać osoby, które już spotkały Jezusa, dlatego też ten wyjątkowy czas określa się Rekolekcjami Spotkania. Wśród bohaterów tych rekolekcji byli bogaci celnicy, Mateusz i Zacheusz, przyjaciółki Jezusa, Marta i Maria i wiele innych postaci znanych z Ewangelii, i tych z codziennego podwórka, jak np. starsi o kilka lat o uczestników animatorzy.   

Całe wydarzenie zaistniało dzięki zaangażowaniu animatorów, tworzących także Grupę Młodzieżową „Krzyżacy”, pomocy Centrum Lokalnego „Młodych na progu” Diecezji Tarnowskiej oraz wspólnej pracy ks. proboszcza Andrzeja Surowca i wikariusza ks. Piotra Turka.

Niewątpliwie, doświadczenie Jezusa i wspólnoty zostanie w młodych ludziach na długie lata. W trakcie czy później po rekolekcjach, wielu z ósmoklasistów komentowało to doświadczenie słowami: „Byliśmy ze sobą sobą”, „Ja się tyle dowiedziałam o życiu!”, „Kościół to nie tylko modlitwa”, „Trudno być katolikiem, bo trudno jest być mądrym”. Dziękujemy Bogu za ten piękny czas i czekamy na Bierzmowanie, którego 08.06.2022 r., w czwartek o 15.30 udzieli Biskup Leszek Leszkiewicz.

xpt

Napisano o nas również w „Gościu Niedzielnym”: LINK

Fotorelacja: LINK