1. „Przymnóż nam wiary” – prośba apostołów do Jezusa i Jego odpowiedź wyznaczają kierunek naszego życia. Wiara jest darem, ale także zaangażowaniem naszej wolności, a jej autentyczne przeżywanie prowadzi do postawy służby. Prośmy Pana, aby pobudzał nas do kroczenia drogą wiary pokornej, która wydaje owoce, w postaci dobrych czynów.
  Dziś zbiórka do puszek ofiar na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i jego Wydział w Tarnowie.
 1. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele są codziennie o godz. 17.30. Rozważając w różańcu tajemnice z życia Pana Jezusa i Jego Matki powierzajmy Bogu naszą codzienność. Modlitwa różańcowa ma wielką moc, zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z różańcem o godz. 17.30, a po niej Msza św. sprawowana w intencjach nowennowych. Ofiary na tacę w tym dniu będą przeznaczone na cele misyjne.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek i Piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00. O godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Rodziców dzieci klas czwartych, prosimy o dopilnowanie swoich pociech w realizacji „Dziewięciu Pierwszych Piątków”. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna.  Do chorych z posługą udamy się: Ks. Mariusz w piątek o godz. 13.30, Ks. Proboszcz w piątek o godz. 8.30, a Ks. Szczepan i Ks. Maciej w sobotę o godz. 8.30.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  – wtorek: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  – środa: wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej – apostołki Bożego Miłosierdzia,
  – piątek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; tym dniu szczególnie  zapraszamy na modlitwę różańcową.
  Wszystkim Solenizantom i przeżywającym ważne rocznice i jubileusze życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Przypominamy, że do dnia 15 października włącznie zgłaszamy kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Zgłoszenia dokonujemy pisemnie, a kopertę z napisem „kandydat do Rady Duszpasterskiej” składamy na tacę w niedziele, pocztą, w zakrystii lub kancelarii.
 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o ostatniej wizycie na Ukrainie oraz wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce. W Tygodniku „Niedziela” mamy nowy cykl: „Zwyczajni – niezwyczajni”, pokazujący sylwetki  dzisiejszych księży.
  Zachęcamy do nabycia „Gościa Ekstra” poświęconego św. siostrze Faustynie i Bożemu Miłosierdziu. Są także książki: „Wszystko o Matce Bożej” i „Wszystko o różańcu” oraz kieszonkowe przewodniki jak czcić Matkę Bożą i jak dobrze odmawiać różaniec.
  Polecamy także miesięczniki dla dzieci – prosimy o zainteresowanie rodziców i dziadków.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, oraz wpłaty na konto parafialne.
  Składka w najbliższą niedzielę będzie składką inwestycyjną.