1. W Ewangelii dzisiejszej niedzieli spotykamy dwie przeciwstawne postawy: próżnego bogacza i pokornego Łazarza. Skierowane do nas ostrzeżenie pobudza do modlitwy o dar wrażliwości i duchowej czujności. Prośmy naszego Ojca w niebie, aby nasze spojrzenie na życie było prawdziwie zanurzone w optyce Ewangelii.
  Przezywamy dziś w naszej diecezji niedzielę synodalną – dzień modlitwy za V Synod.
 1. Dzisiaj, przy naszym kościele ma miejsce zbiórka do puszek, będąca naszą pomocą w finansowaniu bardzo kosztownego leczenia 2 letniej Weroniki, chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Rodzice Dziecka bardzo dziękują za wsparcie.
 1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Modlitw o Trzeźwość z Diecezjalną Pielgrzymką
  do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej ważnej intencji.
 1. We wtorek na Mszę św. o godz.18.00 w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św. zapraszamy uczniów naszych szkół wraz z rodzicami oraz tych, którzy uczą się w innych szkołach, ale w maju chcą w naszej Parafii przystąpić do I-wszej Komunii św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
 1. W piątek – 30 września, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 1. W sobotę rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele będą w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.30. Po różańcu Msza św. wieczorna. Zachęcamy też do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a na modlitwę o godz. 17.00 zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.
 1. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek ofiar przeznaczonych na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i jego Wydział w Tarnowie.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  – wtorek: wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana,
  – środa: św. Wacława, męczennika,
  – czwartek: święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  – piątek: wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
  – sobota: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dokt. Kościoła.
  Wszystkim Solenizantom i przeżywającym ważne rocznice i jubileusze życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów. 
 1. Rycerstwo Niepokalanej 2 października 2022r. organizuje wyjazd do Tuchowa na rocznicę Zawierzenia Wspólnot Rycerstwa Matce Bożej Tuchowskiej. Wyjazd o godz. 13.30. Koszy 25 zł, a zapisy pod numerem telefonu: 510 556 107, do 30 września.
 1. Msza św. w języku ukraińskim jest odprawiana w każdą niedzielę o godz. 9.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Dębicy.
 1. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników w wersji dla mieszkańców miast. Obok właściwego kalendarza zawiera wiele ciekawych informacji odnoszących się do tradycji, zwyczajów i naszej historii. Zachęcamy do nabycia tego wydania, jak i kalendarza z pięknymi wieńcami żniwnymi. Cena kalendarzy: 28 zł. i 8 zł.
  .
 2. Katolickie Centrum Edukacji KANA informuje, iż trwają zapisy uczniów szkół średnich na rok szkolny 2022/2023 na kursy językowe, przedmiotowe ( informatyka, matematyka, chemia, biologia, j. polski). Zapraszamy również osoby dorosłe na kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego. Szczegóły na stronie www.kanadebica.org 
 1. Rektor Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle zaprasza do studiowania na kierunkach EKONOMIA, FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ oraz TRANSPORT na poziomie licencjackim, inżynierskim i magisterskim. Szczegóły na stronie internetowej uczelni.
  Tarnowska Szkoła Wyższa Akademia Nauk Stosowanych prowadzi nabór na atrakcyjne kierunki studiów. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej uczelni.
 1. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego”, a w nim artykuł dotyczący ważnego i aktualnego problemu: w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania.
  W Tygodniku „Niedziela” wiodącym tematem jest: kim są anioły, archanioły, Anioły Stróże? Ekspert podpowiada także, jak nauczyć się dobrze rozmawiać z nastolatkiem?
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą, odpustową niedzielę, a także za wpłaty na konto parafialne.