1. Dzisiaj Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci i siostry zaprowadziła do świętości. Dzień ten przypomina nam, że każdy z nas jest wezwany do świętości i że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.
 1. Dzisiaj o godz. 14.00 na komunalnych cmentarzach dębickich będą procesje żałobne z okolicznościowym kazaniem i modlitwą różańcową za zmarłych, w której polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu zmarłych kapłanów, budowniczych naszego kościoła, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin.
  O godz. 14.00 Msza święta w kościele św. Jadwigi, po której o godz. 15.00 wyruszy procesja  na Stary Cmentarz.
  Dziś  o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec połączony z modlitwą za zmarłych.
 1. W dniu dzisiejszym na cmentarzach kwestować będą alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ofiary przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium.
 1. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Będziemy modlić się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności, a którzy poprzez czyśćcowe oczyszczanie oczekują na pełne zjednoczenie z Bogiem. Msze św. w naszym kościele będą w tym dniu o godz. 7.00 i 9.00, oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00.
  W dniu jutrzejszym 15 min. przed każdą Mszą św. czytane będą wypominki za naszych zmarłych, a o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych wypominanych.
 1. Przypominamy, że szczególną formą pomocy zmarłym pokutującym w czyśćcu jest odpust zupełny ofiarowany w ich intencji. Odpusty zupełne za zmarłych można zyskiwać przez pierwsze 8 dni listopada (codziennie można zyskać jeden odpust).
  Warunki zyskania odpustu są następujące:
  stan łaski uświęcającej,
  – przyjęcie Komunii świętej i wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
  – nawiedzenie cmentarza i odmówienie tak jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych,
  – modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  Odpusty to wielka pomoc zmarłym, dlatego nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki! 
 1. Od 2-go do 8-go listopada będziemy codziennie o godz. 18.00 celebrować Mszę św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele.
 1. Przez cały listopad o godz. 17.30 będą tzw. wypominki za zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Rozważając tajemnice różańca będziemy nieść pomoc naszym bliskim, którzy potrzebują modlitewnego wsparcia, aby osiągnąć pełnię zbawienia.