1. Dzisiaj, po raz 22 obchodzimy w całej Ojczyźnie Dzień Papieski. Poznajemy nauczanie papieża św. Jana Pawła II, a poprzez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspieramy materialnie zdolną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin. Jest to nasz wkład w budowanie „żywego pomnika” Ojca Świętego Jana Pawła II. „Bóg zapłać” za składane dziś do puszek ofiary na ten cel.
 1. Dziś Uroczystość Odpustowa ku czci Świętej Jadwigi Śląskiej Patronki dębickiej Fary i naszego miasta. Uroczysta suma odpustowa w kościele św. Jadwigi o godz. 12.00. Szczegóły miejskich obchodów Patronki Miasta Dębica i o Jarmarku Jadwiżańskim znajdują się na plakacie w gablocie.
 1. We wtorek, o godz. 12.00, w naszym kościele będzie Msza św. w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzą jubileusz 50-lecia małżeństwa. Razem z Jubilatami z Powiatu Dębickiego, będziemy dziękować Bogu za przeżyte w sakramentalnym związku lata i prosić o zdrowie i błogosławieństwo na dalsze życie.
 1. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkania formacyjne „Młodzi na progu” w 3 i 4 piątki miesiąca o godz. 17.00 i 18.00. Obecność obowiązkowa!
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  – wtorek: święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia,
  – czwartek: wspomnienie św. Jana z Kęt, kapłana,
  – sobota: wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia i tym, którzy obchodzą jubileusze życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów. 
 1. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza Róże Różańcowe, na XXI Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Będzie ono w Muszynie, w kościele pw. bł. Marii Teresy, w dniu 22 października, w wigilię Światowego Dnia Misyjnego. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisy w kancelarii lub zakrystii do środy.
 1. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Dzieci i młodzież z Ogniska Misyjnego wraz z opiekunami zapraszają na Mszę św. o godz. 11.30, by wspólnie modlić się w intencjach misyjnych. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć różne misyjne pamiątki i pyszne ciasto. Dochód przeznaczony zostanie jako pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Boliwii, prowadzony przez Siostry Służebniczki. Podczas kiermaszu Ognisko Misyjne zaprasza do wspólnej zabawy, kosztowania ciasta i dobrej kawy.
 1. Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” zaprasza na koncert „Z Maryją przez dzieje”, upamiętniającym 140 letnią obecności Sióstr Służebniczek na Podkarpaciu. Koncert Zespołu LUMEN będzie się on 22 października o g. 17.00 w Domu Kultury Mors. Wstęp wolny.
 1. Przypominamy i zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się w naszym kościele, a zwłaszcza rodzicom, którzy przyprowadzają dzieci.
 1. Przypominamy o Wypominkach za Zmarłych. Za ławkami są kartki wypominkowe, na których wpisujemy naszych zmarłych, których będziemy polecać Bożemu miłosierdziu w modlitwie w listopadzie i przez cały rok – w niedziele i środy. Kartki, czytelnie zapisane prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejną płytę z Biblią Audio, a na niej księgi historyczne Starego Testamentu. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie czy nauczanie św. Jana Pawła II jest dziś na cenzurowanym? Dla dzieci są nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego i „Promyczka dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, będące tzw. „składką inwestycyjną”. Została zebrana kwota 14 620 zł i 18 gr. Dziękujemy także za wpłaty na konto i wszelkie dobro, którego doświadczamy.
 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Henryk Grabiec z ul. Sucharskiego. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.

 

WYBORY DO RADY DUSZPASTERSKIEJ
w Parafii Krzyża świętego w Dębicy  

W tym roku kończy się kadencja Rady Duszpasterskiej, która trwała 5 lat.

Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził wybory do nowej Rady na dzień 23 października 2022 roku. Zgodnie z regulaminem miesiąc wcześniej wybory zostały ogłoszone i podany termin zgłaszania kandydatów. Kandydatów można było zgłaszać do dnia 15 października włącznie.

Jako kandydaci do Rady Duszpasterskiej zostali zgłoszeni:

 1. P. Ewa CZECH, zam. przy ul. Sikorskiego,
 2. P. Tomasz JAROSZ, zam. przy ul. Osiedlowej,
 3. P. Władysława ROSTOWSKA, zam. przy ul. Sportowej,
 4. P. Józef RUTKA, zam. Zawierzbie,
 5. P. Józef SIERADZKI, zam. przy ul. Osiedlowej,
 6. P. Katarzyna WIERCIOCH, zam. Zawierzbie.

Jeśli ktoś z wymienionych Kandydatów nie zgadza się na wybór do Rady Duszpasterskiej prosimy o kontakt do najbliższego piątku włącznie.