1. „Będziecie moimi świadkami” – to hasło na 96 Światowy Dzień Misyjny, który został ustanowiony w 1926 r. przez papieża Piusa XI i każdego roku we wszystkich parafiach na świecie jest obchodzony w przedostatnią niedzielę października. Dzień ten jest świętem patronalnym Papieskich Dzieł Misyjnych i Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Misyjny
  Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
 1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Misyjnym, dzieci i młodzież z Ogniska Misyjnego wraz z opiekunami zapraszają na Mszę św. o godz. 11.30, by wspólnie modlić się w intencjach misyjnych. Ognisko Misyjne, dziś po  każdej Mszy św., oraz w tygodniu przed różańcem i po Mszy wieczornej, zaprasza na kiermasz misyjny. Można nabyć różne misyjne pamiątki i pyszne ciasto. Dochód przeznaczony jest jako pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Boliwii, prowadzony przez Siostry Służebniczki. Podczas kiermaszu Ognisko Misyjne zaprasza do wspólnej zabawy, kosztowania ciasta i dobrej kawy.
 1. W piątek przypada liturgiczne święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
  Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia i tym, którzy obchodzą jubileusze życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów. 
 1. W sobotę 29 października będzie Dębicki Pochód Świętych pod hasłem „Święte Dzieci Kościoła”. Rozpoczęcie w kościele św. Jadwigi o godz. 10.00, następnie przemarsz przez miasto z relikwiami świętych do kościoła klasztornego, gdzie o godz. 11.00 będzie Msza św. i zakończenie pochodu. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci z rodzinami. 
 1. Kończy się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych i modlitwy na różańcu za misje. Dziękujemy wszystkim, a zwłaszcza Różom Różańcowym za prowadzenie różańca.
 1. Blisko już miesiąc listopad. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy są już „po drugiej stronie życia”, o ich mogiłach i o modlitewnej pomocy. Prosimy korzystać z sakramentu spowiedzi świętej przez cały tydzień w czasie Mszy św. i nabożeństw różańcowych. Przypominamy także o tzw. Wypominkach za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła są kartki wypominkowe, na które wpisujemy naszych zmarłych, których będziemy polecać Bożemu miłosierdziu w modlitwie w listopadzie i przez cały rok. Kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.
 1. Katechizacja przedmałżeńska w formie weekendowej będzie w dniach 18-20 listopada (w piątek rozpoczęcie o godz. 18.00, sobota od godz. 8.00 – 18.00 i niedziela od godz. 8.00 do 13.00). Katechizacja przeznaczona jest wyłącznie dla par narzeczonych zamierzających w najbliższym czasie zawrzeć małżeństwo. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii Parafii Miłosierdzia Bożego lub telefonicznie 14 812401.
 1. Dziękujemy P. Kazimierzowi za zakup i zamontowanie nowej lampy zewnętrznej podświetlającej nasz kościół od strony głównego wejścia. Bóg zapłać!
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę m.in. na artykuł o posłudze penitencjarzy. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy tekst o katolickiej wizji ekologii i porady co robić, aby miłość małżeńska nie przygasała.
  Dla dzieci są nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczka dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za ofiary do puszek jako wsparcie zdolnej młodzieży. Młodzi zebrali tydzień temu kwotę 2 898 zł, która została przekazana Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.