1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana. W dzisiejszą niedzielę polecajmy Panu Bogu wszystkie rodziny naszej diecezji, szczególnie te, które przeżywają różnorakie kryzysy czy trudności. Niech ta Eucharystia umocni jeszcze bardziej ich więź z Bogiem oraz ze sobą nawzajem.

2. Ofiary z dzisiejszej zbiórki do puszek przeznaczone zostaną na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Wydziału Teologicznego w Tarnowie.

3. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po wieczornej Eucharystii.

4. W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny 2023/2024. Msze św. dziękczynne z tej okazji zostaną odprawione:
– dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. bł. E. Bojanowskiego, Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz WELDON, dnia 20 czerwca tj. czwartek o godz. 12.00.
– dla młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. J. Twardowskiego oraz LOMS IGLOOPOL, dnia 21 czerwca, tj. piątek o godz. 8.00.
– dla dzieci z Przedszkola nr 8, 11 i WELDON KIDS w Dębicy, dnia 24 czerwca tj. w poniedziałek o godz. 9.30.

5. W najbliższy Piątek, o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Na każdy temat”. Myślą przewodnią spotkania będzie: „Społeczna Krucjata Miłości pierwszym krokiem ku naprawie świata”. Serdecznie zapraszamy.

6. Od najbliższej soboty oraz w okresie wakacyjnym Spowiedź Święta w naszym kościele sprawowana będzie bezpośrednio po porannej Mszy św., czyli od ok. godz. 6.50 oraz na pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną, czyli od godz. 17.30. Także od najbliższej soboty tj. od 22 czerwca i przez całe wakacje kancelaria parafialna otwarta będzie od wtorku do soboty bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej.

7. W tym tygodniu patronują nam:
– poniedziałek – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka.
– piątek– św. Alojzy Gonzaga, jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.

8. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny, urodziny oraz rocznice składamy najlepsze życzenia.

9. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Pana: śp. Anna Gruszka z ul. Chłodniczej oraz śp. Lucyna Wolicka z ul. Witosa. Polecamy ich dusze Bożemu Miłosierdziu