W drugą sobotę czerwca nasz parafia organizowała pielgrzymko-wycieczkę. W tym roku celem wyjazdu stały się miejsca związane z życiem zakonnym oraz miejsca turystyczne w pobliżu Krakowa.

Pierwszym punktem naszego wyjazdu było Opactwo Cystersów w Krakowie-Mogile. Tam, w kaplicy cudownego krzyża mogilskiego, uczestniczyliśmy w Mszy świętej pod przewodnictwem opata o. Adriana. Następnie zwiedziliśmy budynki klasztorne, ogród, dziedziniec oraz Muzeum Duchowości i Kultury Cystersów. Zabytkowe sakralne wnętrza i przedmioty zostały tu wyeksponowane w nowoczesnym muzeum opowiadającym historię Zakonu i tutejszego miejsca.

Po wyjeździe z Krakowa-Mogiły udaliśmy się na Pustynię Błędowską. Widok tego miejsca, miał nam pomóc wyobrazić sobie sceny z Pisma Świętego opisujące pobyt Jezusa na pustyni.

Kolejnym celem naszego wyjazdy związanym z życiem zakonnym był Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej. W tutejszym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i Świętego Rafała Kalinowskiego był czas na modlitwę i poznanie duchowości karmelitańskiej. O znaczeniu tego miejsca opowiedział nam jeden z tutejszych zakonników, który oprowadził nas po sanktuarium, kaplicy św. Rafała Kalinowskiego i cmentarzu, na którym ów święty spoczywał. Zwiedziliśmy także muzeum karmelitańskie oraz misyjne. Był tu też czas na chwilę zadumy i posiłek

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na odpoczynek pośród Doliny Mnikowskiej. To urocze miejsce zachwyca strumykiem, pięknymi skałami oraz wizerunkiem Matki Bożej Skalskiej.

Ubogaceni w dobra duchowe i zachwyceni odwiedzonymi miejscami, powróciliśmy do Dębicy planując kolejny wyjazd jesienną porą.