1. Odpust parafialny to uroczystość patrona kościoła. W naszej parafii wywyższamy Krzyż Święty na którym umarł nasz Zbawiciel. Gromadzimy się dziś w naszej świątyni, aby z miłością spojrzeć na krzyż, na którym dokonało się nasze zbawienie. Dzięki ofierze Chrystusa Pana krzyż stał się symbolem wiary, stał się znakiem miłości.   

Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego, jakim jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Dziś można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli przyjęcie Komunii św., wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego.

Dziękujemy Ks. Franciszkowi Grądalskiemu i Wszystkim, którzy uczestniczyli w triduum przygotowującym nas do uroczystości odpustowej i zatroszczyli się, aby dzień dzisiejszy był rzeczywiście świętem Parafii.

Szczególne podziękowanie dla dobrze nam znanego Ks. Piotra Turka, dzisiejszego kaznodziei i przewodniczącego głównej Mszy św. Odpustowej.

Dzisiejsza niedziela jest także Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. 

 1. Nasza młodzież zaprasza dziś na kiermasz, na którym będzie można za dobrowolną ofiarą nabyć odpustowe ciasto. Dochód przeznaczony jest na działalność grupy młodzieżowej.
 1. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII i ich rodziców. W czasie spotkania omówiony zostanie przebieg bezpośredniego przygotowania do przyjęcia sakramentu.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – wtorek: wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i męczenników koreańskich,
  – środa: święto św. Mateusza i Ewangelisty,
  – piątek: wspomnienie św. Pio z Pietralciny, prezb.

Wszystkim Solenizantom i przeżywającym ważne rocznice i jubileusze życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 1. W następną niedzielę przypada Dzień Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości.
 1. Młodzież i tych, którzy czują się młodo, zapraszamy do naszego kościoła w przyszłą niedzielę o godz. 19.30 na Mszę św. w intencji Młodych. Gościem specjalnym będzie Ks. Bp Leszek Leszkiewicz.
 1. Także w przyszłą niedzielę przy naszym kościele będzie zbiórka do puszek jako nasza pomoc w finansowaniu bardzo kosztownego leczenia 2 letniej Weroniki, chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Szczegóły akcji podane są w gablocie parafialnej.
 1. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego”, a w nim kolejną płyta Biblii Audio z pięcioma księgami Starego Testamentu. Tygodniku „Niedziela” poświęcony jest mediom i pracy dziennikarza katolickiego. Polecamy także dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego’ i „Promyczek Dobra” z bardzo ciekawymi dodatkami.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, będące tzw. „składką inwestycyjną”. Została zebrana kwota 10 448 zł. Dziękujemy także za wpłaty na konto.
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Marianna Malcher z ul. Słonecznej, śp. Zdzisław Wiącek z Zawierzbia i śp. Paweł Nowak z ul. 3 Maja. Prośmy dla niech o Miłosierdzie Boże: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.

 

WYBORY DO RADY DUSZPASTERSKIEJ

w Parafii Krzyża świętego w Dębicy 

 

W tym roku kończy się kadencja Rady Duszpasterskiej, która trwała 5 lat. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził wybory do nowej Rady na dzień 23 października 2022 roku. Zgodnie z regulaminem miesiąc wcześniej należy ogłosić wybory i określić termin zgłaszania kandydatów. Rade stanowią osoby z urzędu, osoby z wyborów i osoby nominowane przez proboszcza.

Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Diecezjalnego ogłaszamy wybory do Rady Duszpasterskiej, które odbędą się 23 października 2022 roku. Kandydatów można zgłaszać do dnia 15 października włącznie.

Zgłoszenia kandydata dokonujemy pisemnie, podając imię i nazwisko kandydata, adres i telefon, krótkie uzasadnienie wraz z potwierdzeniem zamiaru kandydowania oraz dane adresowe zgłaszającego. Zaklejoną kopertę z napisem „kandydat do Rady Duszpasterskiej” składamy na tacę w niedziele, pocztą  lub osobiście w kancelarii.