1. W naszej diecezji przeżywamy dziś kolejną Niedzielę synodalną: „Kościół na wzór Chrystusa”. Chrześcijanin nie ma innej drogi, jak iść za Jezusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Nim.

 

  1. We wtorek dzieci, młodzież, nauczyciele i katecheci rozpoczynają Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 5 o godz. 8.00 i 9.00 natomiast dla II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego o godz. 18.00.

 

  1. Od wtorku powracamy do przedwakacyjnego porządku otwarcia godzin kancelarii parafialnej: Wtorek, Czwartek, Sobota: 8.00-9.00, Środa, Piątek: 16.00-17.00. Nastąpiła zmiana godzin otwarcia kancelarii w Sobotę, która czynna będzie od 8.00-9.00 a nie po południu, jak to miało do tej pory miejsce.

 

  1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 a po niej Msza Św. sprawowana w intencjach Nowennowych. Ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na cele misyjne.

 

  1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca. Spowiedź w Czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W Pierwszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w Piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Proboszcz w Piątek od godz. 8.30 a pozostali Kapłani według wcześniej ustalonego telefonicznie z rodziną terminem. W przypadku kwarantanny lub obawy przed zarażeniem prosimy rodziny chorych o wcześniejszy kontakt.

 

  1. W czwartek w liturgii wspominamy Św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła.

 

  1. Katolickie Centrum Edukacji KANA zaprasza osoby pełnoletnie na certyfikowane kursy językowe: angielski, hiszpański, niemiecki, włoski na wszystkich poziomach zaawansowania, które rozpoczną się od 14 września w budynku KANY. Szczegółowe informacje w sekretariacie.

 

  1. Firma OPTO-MARZENIE przeprowadza bezpłatne badania wady wzroku. Badania odbędą się dn. 16 września 2020r., w godz. 15.00 do 16.00 w Przychodni Rejonowej Nr 5, ul. Szkolna 4.

 

  1. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły: Anioł cierpiących o Matce Teresie z Kalkuty oraz Jaka będzie przyszłość Białorusi. W „Niedzieli”: Mocarze ambon oraz Dla kogo szczepionka? W najnowszym „Małym Gościu” naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny oraz o tym, jak polskie dzieci mogą wspierać swoich rówieśników w Syrii.

10. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: + Edward Lorek i + Marek Ostrowski. Polecajmy ich duszę Miłosierdziu   Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.

11. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.