1. Każda niedziela jest czasem radosnego święcenia dnia Pańskiego. Pośród nas jest Pan, który przyrzekł swoją obecność tam, gdzie zbierają się ludzie, aby wielbić Boga i zanosić do niego swoją modlitwę. Świadomi obecności Chrystusa mamy słuchać Jego słowa, by innym wskazywać właściwą drogę, która wiedzie na wieczną Paschę w niebie.

 

 1. Od wczoraj w sanktuarium w Zawadzie trwa tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Zawadzkiej połączony z 100-leciem koronacji cudownego Obrazu. Szczegółowy program odpustu podany jest na afiszu w gablocie. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz. W związku z odpustem, jak co roku, w środę o godz. 15.00, z zachowaniem wymogów sanitarnych, wyruszy parafialna pielgrzymka do Zawady, na którą serdecznie zapraszamy. Prosimy, aby zabrać ze sobą kartkę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu. W piątek w Zawadzie, o godz. 18.00,  Msza św. dla młodzieży. Młodzi pojadą do Zawady z Ks. Piotrem. W sobotę o godz. 8.00 będzie pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjneji Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy-za zgodą rodziców-u S. Małgorzaty i Ks. Szczepana.

 

 1. Ze względu na uroczystości w Zawadzie nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św.
  o godz. 11.30,
  a nasz parafialny Odpust zostaje przesunięty na niedzielę 20 września. Suma odpustowa będzie o godz. 11.30. Do odpustu, jak w ubiegłym roku przygotujemy się przez specjalne triduum. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.

 

 1. We wtorek przypada uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji dzień ten zwany jest świętem Matki Bożej Siewnej. Maryja w tajemnicy Narodzenia jest główną Patronką naszej Diecezji i kościoła katedralnego w Tarnowie.

 

 1. W przyszłą niedzielę – 13 dzień miesiąca – o godz. 20.00 zapraszamy na różaniec fatimski i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. Po wakacyjnej przerwie wznawiają działalność grupy i stowarzyszenia parafialne. Spotkania formacyjne aspirantów i ministrantów odbywać się będą w poniedziałki po Mszy św. wieczornej, grupy młodzieżowej w piątki o godz. 19.00, a spotkania DSM-u w sobotę o godz.10.00. Spotkania Dziecięcego Koła Misyjnego od tego roku szkolnego będą w soboty o godz. 9.30, ale już nie w Szkole Podst. nr 5, tylko w sali w domu parafialnym. Podczas wakacji została gruntownie wyremontowana jedna z sal, która została przeznaczona właśnie na spotkania formacyjne dla dzieci. W piatek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów. Zapraszamy chłopców, którzy chcą być bliżej ołtarza, także tych, którzy nie byli wcześniej ministrantami. Chcielibyśmy także, aby powstała grupa lektorów – mężów i ojców, którzy byli w przeszłości lektorami, albo dopiero teraz chcą czytaniem Pisma św. i śpiewem psalmów wielbić Boga.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym, jaki jest obraz edukacji religijnej w trzydziestą rocznicę powrotu religii do szkół. W tygodniku „Niedziela” jest artykuł „Ratunek w dialogu”, czyli jak uzdrowić relacje małżeńskie i co robić, aby po latach nadal się kochać, rozumieć i szanować? Polecamy także dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę.

 

 1. Wczoraj odeszła do Domu Pana śp. Ewa Kubisztal z ul. Paderewskiego. Jej pogrzeb będzie w środę w Zasowie. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie”.