1. Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest mamy dostęp do Jezusa i Bożych tajemnic. Niech czynny udział w Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie podzielić się z nami Bóg.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • Poniedziałek: Święto Św. Bartłomieja, Apostoła;
 • Środa: Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
 • Czwartek: Św. Monikę;
 • Piątek: Św. Augustyna, Biskupa i doktora Kościoła;
 • Sobota: Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela;

 

 1. Siostry Służebniczki zapraszają na Spektakl w Plenerze – w wykonaniu Teatru A z Gliwic pt. Skwer Wyszyńskiego. Przedstawienie odbędzie się dnia 26 sierpnia o godz. 17.00 w Ogrodzie Sióstr Służebniczek przy ul. Krakowskiej.

 

 1. Przypominamy, że Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest od wtorku do soboty bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej.

 

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

 

 1. Za tydzień w naszej diecezji przeżywać będziemy kolejną Niedzielę synodalną.

 

 1. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły: Bierna czy zapracowana. Jaka jest Pierwsza Dama RP? A w wakacyjnym cyklu „Nie ma jak u mamy” o Matce Bożej Królowej Tatr. W „Niedzieli” można przeczytać o Znakach obecności Boga oraz artykuł: Lekarze o Komunii Św., na rękę.

 

 1. Wszystkim ofiarodawcom, którzy dokonali wpłaty na konto parafialne oraz w ubiegłą Niedzielę złożyli ofiarę na tacę składamy wyrazy życzliwości a wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.