1. Bóg jest dobry i hojny, a spotkanie z nim przemienia serce człowieka. Doświadczył tego ewangeliczny Zacheusz i to jest także podstawowe przesłanie dzisiejszej liturgii słowa. Chciejmy przyjąć to Boże obdarowanie i odpowiedzieć gotowością dzielenia się z bliźnimi tym, co otrzymujemy.
  Dzisiejsza niedziela jest niedzielą synodalną. Modlimy się w intencjach kończącego się V Synodu naszej Diecezji.
 1. Jutro zakończymy nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy tym, którzy w październikowe wieczory w naszym kościele wspólnie modlili się na różańcu, a szczególnie dziękujemy prowadzącym rozważania i rodzicom, którzy przyprowadzali dzieci.
 1. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten przypomina nam, że każdy z nas jest wezwany do świętości i że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną, do której zdążamy. Jest to Święto obowiązkowe dla wierzących. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę.
  W uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00 na cmentarzach dębickich rozpoczną się procesje żałobne z okolicznościowym kazaniem i modlitwą różańcową za zmarłych. Polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu zmarłych kapłanów, budowniczych naszego kościoła, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin.
  O godz. 14.00 nie będzie Mszy świętej na Starym Cmentarzu tylko w kościele św. Jadwigi, po której o godz. 15.00 wyruszy na Stary Cmentarz procesja z przewidzianą na ten dzień liturgią.
 1. W dzień Wszystkich Świętych na dębickich cmentarzach kwestować będą alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ofiary przeznaczone zostaną na utrzymanie naszego Seminarium.
 1. W środę – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Będziemy modlić się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności, a którzy poprzez czyśćcowe oczyszczanie oczekują na pełne zjednoczenie z Bogiem. Msze święte w naszym kościele będą w tym dniu o godz. 7.00 i 9.00, oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00.
 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Mariusz w piątek o godz. 13.30, Ks. Proboszcz w piątek o godz. 8.30, a Ks. Szczepan i Ks. Maciej w sobotę o godz. 8.30.
  W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 16.30 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.
 1. W dniach od 1-go do 8-go listopada każdego dnia można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy już na spowiedzi odpuszczone. Dla zyskania odpustu za wybranego zmarłego należy odwiedzić cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych oraz wypełnić tzw. zwykłe warunki, tzn. być w stanie łaski uświęcającej,  przyjąć Komunię św., wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Papieża. Odpusty to wielka pomoc zmarłym, dlatego nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki.
  Przez pierwsze osiem dni listopada wieczorna Msza święta będzie ofiarowana za wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele.
 1. Przez cały listopad o godz. 17.30 będą tzw. wypominki za zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Rozważając tajemnice różańca będziemy nieść pomoc naszym bliskim, którzy potrzebują modlitewnego wsparcia w oczekiwaniu na pełnię zbawienia.
 1. Przypominamy o Katechizacji przedmałżeńskiej w formie weekendowej, która będzie w dniach 18-20 listopada (w piątek rozpoczęcie o godz. 18.00, sobota od godz. 8.00 – 18.00, z przerwą na obiad i niedziela od godz. 8.00 do 13.00). Katechizacja przeznaczona jest wyłącznie dla par narzeczonych zamierzających w najbliższym czasie zawrzeć małżeństwo. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii Parafii Miłosierdzia Bożego lub telefonicznie pod numerem: 14 6812401.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” można znaleźć odpowiedź na pytanie; „Gdzie znajdują się niebo, czyściec i piekło?”. W tygodniku „Niedziela” mamy wyjaśnienie teologa jak wygląda życie pozagrobowe i czy zmarli mogą dawać nam znaki i nas nawiedzać?
  Prosimy także o zainteresowanie miesięcznikami dla najmłodszych.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które przeznaczone zostały na dzieło misyjne Kościoła, oraz za wpłaty na konto parafii. Ognisko Misyjne wraz z opiekunami dziękuje za otwartość serca i ofiary złożone podczas kiermaszu misyjnego na dzieci z Domu Dziecka w Boliwii. Zebrano kwotę 4319 zł. i 100 dolarów. Dzieci z Boliwii codziennie modlą się za darczyńców, a w Domu Sióstr w Dębicy co miesiąc odprawiana jest Eucharystia w tej intencji.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Aniela Cholewa z ul. Osiedlowej. Polećmy jej duszę oraz naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.