„Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi. Panu Bogu, najlepszemu Ojcu zawierzajmy dzisiaj naszych ojców z racji przypadającego Dnia Taty.

 

  1. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po wieczornej Eucharystii.

 

  1. Msza św. dziękczynna z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego dla Przedszkola nr 8, 11 i WELDON KIDS w Dębicy będzie sprawowana tj. 24 czerwca o godz. 9.30.

 

  1. W okresie wakacyjnym Spowiedź Święta w naszym kościele sprawowana jest bezpośrednio po porannej Mszy św., czyli od ok. godz. 6.50 oraz na pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną, czyli od godz. 17.30, natomiast przez całe wakacje kancelaria parafialna otwarta jest od wtorku do soboty bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej.

 

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek, 24 czerwca – przypada Uroczystość św. Jana Chrzciciela, poprzednika Pańskiego i ostatni proroka Starego Testamentu, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.

– w czwartek, 27 czerwca – przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, głównej Patronki Miasta Mielec.

– w piątek, 28 czerwca – wspominamy św. Ireneusza z Lyonu, biskupa i męczennika, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła: dzięki jego dziełu „Adversus hæreses” możemy poznać wszystkie błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, jak i wykład autentycznej wiary.

– w sobotę, 29 czerwca – przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, którzy dla podkreślenia wyjątkowych zasług dla Kościoła są nazywani „Książętami Apostołów”. Msze św.
w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.00 oraz 18.00. Składka przeznaczona będzie do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. Świętopietrze).

 

  1. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o dokumencie Komisji Nauki wiary KEP „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności”. Tematem przewodnik tygodnika „Niedziela” są rozważania dotyczące bycia tatą, jako najpiękniejszej roli życia. Zachęcamy do nabycia.

 

  1. Wszystkim udającym się na urlopy i wakacyjny odpoczynek życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny na czas podróży.

 

  1. W ostatnim tygodniu odeszła do domu Pana: śp. Janina Pociask z Zawierzbia, l. 83, której pogrzeb będzie w najbliższy wtorek, o godz. 15.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Wielopolskiej. Niech miłosierny Pan, okaże jej łaskę i wprowadzi do krainy życia wiecznego. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.