FATIMA I SANTIAGO DE COMPOSTELA
Termin: 14.06 – 21.06.2024, wylot z Warszawy


1 dzień (14.06.2024): WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 11:00. Odprawa bagażowo-paszportowa. Planowy wylot do Lizbony o godzinie 13:00. Przylot około 16:15. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

2 dzień (15.06.2024): LIZBONA – FATIMA

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Lizbony. Belem (UNESCO) – dzielnica Lizbony, Klasztor Hieronimitów z zewnątrz (arcydzieło gotyku manuelińskiego), Torre de Belem, Pomnik Odkrywców. Czas wolny na kawę i słynne ciasteczko Pasteis de Belem. Przejazd do dzielnicy Alfama. Katedra SE, Kościół św. Antoniego. Czas wolny w dzielnicy handlowej Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych o 21:30 wieczorny różaniec i procesja światła

3 dzień (16.06.2024): FATIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego, Bazylika Trójcy Przenajświętszej, Ścieżka Pątników, Kaplica Objawień, Bazylika Różańcowa z grobami pastuszków. Po południu Aljustrel – wioska, w której mieszkali widzący (św. Hiacynta i św. Franciszek, a także Łucja dos Santos) – zwiedzanie ich domów. Studnia zwana Arneiro – miejsce objawień Anioła, Valinhos – miejsce objawień Matki Bożej w dniu 19 sierpnia 1917 roku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych o 21:30 wieczorny różaniec i procesja światła

4 dzień (17.06.2024): FATIMA – BATALHA – NAZARE – FATIMA

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich. Przejazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej wioski rybackiej i do starego Sanktuarium Maryjnego. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych o 21:30 wieczorny różaniec i procesja światła

5 dzień (18.06.2024): FATIMA – BRAGA

Śniadanie. Przejazd do Bragi. Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry (Bom Jesus do Monte). Przejazd na obiadokolację i nocleg.

6 dzień (19.06.2024): SANTIAGO DE COMPOSTELA

Po śniadaniu wyjazd do Santiago de Compostela (Hiszpania), nawiedzenie Sanktuarium św. Jakuba Większego, Muzeum. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień (20.06.2024): PORTO

Śniadanie. Przejazd do Porto na zwiedzanie: dworzec Sao Bento – zdobiony słynnymi Azulejos, wzgórze katedralne – Katedra SE. Następnie dzielnica Ribeira nad rzeką Douro, czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

8 dzień (21.06.2024): PORTO – WARSZAWA

Śniadanie w formie lunch boxów. Wyjazd z hotelu na lotnisko. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot z Porto o 05:10. Przelot z międzylądowaniem w Lizbonie. Planowy przylot do Warszawy około godziny 12.

Cena: 4350 PLN

Cena zawiera:

  • przelot samolotem z bagażem rejestrowanym 20 kg i bagażem podręcznym.
  • komfortowy autokar na miejscu
  • zakwaterowanie w pokojach 2,3-osobowych łazienkami,
  • wyżywienie zgodnie z programem,
  • opiekę pilota/przewodnika,
  • ubezpieczenie KL, NNW.

Cena nie zawiera:

  • obligatoryjnej opłaty na realizację programu 100 euro/os. – płatne na miejscu pilotowi grupy,
  • napojów do obiadokolacji,
  • ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
  • dopłaty do pokoju 1 osobowego

Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu