1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ponownie zabiera nas do Wieczernika. To tam, Jezus nazywa nas swoimi przyjaciółmi i wzywa do wzajemnej miłości. Zapewnia nas: „To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna”. On nas wybrał i przeznaczył na to, abyśmy szli i owoc przynosili. Prośmy Go, aby wspierał nas, abyśmy się wzajemnie miłowali.
 1. W tym tygodniu od niedzieli do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe). Prośmy Boga w tych dniach, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
 1. W liturgii bieżącego tygodnia obchodzimy:
  – poniedziałek: święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów,
  – środa: uroczystość św. Stanisława bpa i męcz., głównego patrona Polski i naszej diecezji..
          Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a od piątku rozpoczniemy nowennę przygotowującą do Zesłania Ducha Świętego.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 i 12.30 dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Szkoły WELDON przystąpią do I-wszej Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę według ustalonego porządku. Pozostałych prosimy, aby korzystali ze spowiedzi w inne dni tygodnia w czasie Mszy świętych.
  Prosimy Parafian i Gości, aby zwrócić uwagę, na zmianę godzin Mszy świętych oraz, aby ten czas pozostawić dla dzieci komunijnych i ich rodzin.
 1. W dniach od 4 do 12 maja w Sanktuarium św. Stanisława biskupa i męczennika w Szczepanowie odbywają się uroczystości odpustowe ku czci Patrona Polski. Centralne uroczystości dnia 11 maja o godz. 11, połączone z procesją. Kustosz serdecznie zaprasza.
 1. Przypominamy o nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy figurach i krzyżach.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o tym, co św. Jan Paweł II w czasie swoich pielgrzymek mówił o roli Polski w Europie oraz o tym, że każdy święty Kościoła jest maryjny, a zwłaszcza święci z Polski. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuły o katastrofalnej polskiej demografii i sytuacji seniorów oraz ich potrzebach, a także o Erneście Bryllu – poecie, który kochał pisać i kochał Polskę.
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
  Tych, którzy w tym roku mają w rodzinie uroczystość komunijną, zachęcamy do nabycia wartościowej pamiątki I Komunii świętej – zestaw Biblia dla dzieci plus album na zdjęcia. Pamiątki w cenie 30 zł. są do nabycia w zakrystii.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w uroczystość Królowej Polski oraz za wpłaty na konto parafialne.