1. Przeżywamy dzisiaj III Światowy Dzień Ubogich. Ustanowiony został przez papieża Franciszka, który w orędziu na ten dzień, przypomina o ważnym zadaniu, jakie wobec ubogich ma Kościół. Akcję pomocy ubogim można się dziś wesprzeć przez nabycie chlebka miłosierdzia rozprowadzanego przez młodzież przed wejściem do domu katechetycznego. To nasz dar dla tych, którym czasami brakuje codziennego chleba.

Dziś obchodzimy także światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

 

  1. Zapraszamy wszystkich naszych chórzystów na próbę śpiewu w poniedziałek i czwartek po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą przed adwentem. To symboliczne zakończenie roku liturgicznego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci. Ku czci Chrystusa Króla będzie specjalna procesja naszych najmłodszych parafian ze sztandarami i proporcami, które dzieci przygotują w ramach zajęć szkolnych.

 

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w kościele p.w. Ducha Świętego będzie Koncert Cecyliański, w czasie którego – z racji Roku Moniuszkowskiego – zostaną wykonane utwory muzyki sakralnej Stanisława Moniuszki. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.

 

  1. W tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – święto patronalne Ruchu Czystych Serc,

– środa: wspomn. św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,

– czwartek: wspomn. Ofiarowania NMP – to Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego,

– piątek: wspomn. św. Cecylii, dziew. i męczennicy, patronki chórzystów i organistów.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o orędziu papieża na Światowy Dzień Ubogich oraz wywiad z działaczką pro-life. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano głośny film „Nieplanowane”.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za ofiary do puszek na pomoc prześladowanemu Kościołowi.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Józef Świstak z ul. Kosynierów Racł. Polećmy jego duszę i zmarłych „wypominanych” w naszym kościele Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie”.