1. „Wy jesteście solą ziemi… Wy jesteście światłem świata”. Słowa dzisiejszej Ewangelii to coś więcej niż wymagające wezwanie. Nasz Zbawiciel wskazuje nam, że autentyczne życie wiary jest zaczynem przemieniającym nasz świat. Prośmy dziś o dar wewnętrznej przemiany, aby wszystkie nasze decyzje, zamiary i czyny przybliżały nas i innych do królestwa Bożego.
 1. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami.
 1. W sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które obchodzone jest jako Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich naszych chorych i w podeszłym wieku na specjalną Mszę św. o godz. 10.00, w czasie której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. Prosimy o pomoc chorym i seniorom w dotarciu do kościoła.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – poniedziałek: wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników japońskich.
  W tym dniu przypada 7 rocznica świeceń biskupich Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza.
  – piątek: wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
         Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Kochani Parafianie, dziękujemy Wam za życzliwe przyjęcie, za wspólną modlitwę, sympatyczne rozmowy, przekazane uwagi i sugestie, a także za złożone przy tej okazji ofiary. Zapewniamy Was o naszej modlitwie i wdzięczności.
 1. Od piątku w Gródku nad Dunajcem odbywają się rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. W rekolekcjach bierze udział 82 osoby, a prowadzi je Ks. Maciej wraz z 15 animatorami z grupy młodzieżowej. Módlmy się za młodych, aby odpowiedzialnie wykorzystali ten szczególny czas ćwiczeń duchowych.
 1. W ostatnim czasie pojawiły się na siedziskach ławek nakładki z wykładziny. Dziękujemy bardzo P. Franciszkowi i mieszkańcom Zawierzbia za tę inicjatywę, a także Firmie KLEDOM z ul. Fabrycznej za ich wykonanie. Została jeszcze do zapłacenia połowa kosztów. Gdyby ktoś zechciał wesprzeć to dzieło, prosimy o kontakt w kancelarii.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o różnych formach życia konsekrowanego. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytania: czym są apokryfy i czy katolik może je czytać?
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
  Polecamy także książkę „Wszystko o sakramencie namaszczenia chorych”, która pomoże nam lepiej zrozumieć ten nie do końca właściwie pojmowany sakrament, a także zawiera piękne modlitwy w czasie choroby.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za wpłaty na konto. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Marek Ogrodnik z ul. 3 Maja. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.