1. „Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”. Jezus wzywa nas dzisiaj do sprawiedliwości, która sprowadza się do naszej odpowiedzi na wolę Boga wyrażoną w przykazaniach. Ta sprawiedliwość to „sprawa serca”, zaangażowanego w czynienie dobra. Wzbudźmy sobie szczere pragnienie pójścia za słowem Jezusa, aby nasze zaangażowanie w świecie przynosiło obfite owoce.
  Składka na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
  Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek będzie przeznaczona na pomoc ofiarom tragicznego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Różaniec Fatimski. Będziemy wspólnie prosić Boga przez przyczynę Fatimskiej Pani o potrzebne łaski.
 1. We wtorek przypada liturgiczne święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, odprawiane przez trzy dni poprzedzające Popielec. Szczegóły zostaną podane za tydzień, ale już dziś informujemy, że za adorację Najświętszego Sakramentu przynajmniej przez pół godziny możemy zyskać odpust zupełny.
 1. W dniu 21 lutego 2023 r. w parafii w Nagawczynie rozpocznie się kurs Alfa. To cykl spotkań dla wszystkich, w trakcie których uczestnicy odkrywają postawy wiary chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w 2 edycję ogólnopolskiej akcji PACZKA DLA UKRAINY. Podobnie jak rok temu przygotowywane są we wszystkich parafiach przez wspólnoty parafialne razem z Parafialnym Zespołem Caritas paczki, w których powinny znaleźć się te produkty, które znajdują się na liście, którą można zabrać ze stolika za ławkami.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” można przeczytać o tym, dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych oraz jak rozmawiać z dziećmi, które chcą się wypisać z religii.
  Tygodnik „Niedziela” zawiera wywiad z duszpasterzem chorych o tym, jak cierpienie otwiera nam oczy.
  Są także „Mały Gość Niedzielny” i Promyczek Dobra” adresowane do dzieci. Prosimy rodziców o zainteresowanie.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i dzisiejsze, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne. Składka w przyszłą niedzielę będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, w którym do kapłaństwa przygotowują się nasi alumni Mateusz i Wojciech.
 1. W ostatnim czasie odeszła do Domu Pana śp. Alicja Woroniecka, mieszkająca od lat w Niemczech. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie”.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli
i błogosławionego tygodnia.