1. „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie”. Nasze ludzkie siły nie wystarczą, by wprowadzić w życie wymagające słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. Prośmy, aby Bóg sam dotknął naszych serc i uzdolnił nas do pójścia droga chrześcijańskiej doskonałości.
 1. Rozpoczynamy dziś czterdziestogodzinne nabożeństwo. Ma ono bardzo bogatą historię, symbolikę i tradycję. Nabożeństwo to stanowi tradycyjnie przygotowanie do Wielkiego Postu i dlatego organizowane jest przez kolejne trzy dni przed Środą Popielcową. Dołóżmy starań, aby znaleźć czas na modlitwę i adorację Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Przypominamy, że za adorację Najśw. Sakramentu przynajmniej przez pół godziny Kościół udziela odpustu zupełnego.

                        PROGRAM NABOŻEŃSTWA:
NIEDZIELA – 19 lutego 2023 r.
15.00 – 16.00    Godzina Miłosierdzia – Rycerstwo Niepokalanej,
16.00 – 16.45    Mieszkańcy Zawierzbia,
16.45 – 17.30    Róże Różańcowe Żeńskie,
17.30    Nieszpory Eucharystyczne.  

PONIEDZIAŁEK – 20 lutego 2023 r.
15.00 – 16.00    Godzina Miłosierdzia,
16.00 – 16.45    Ognisko misyjne, DSM, ministranci,
16.45 – 17.30    Grupa młodzieżowa, Lektorzy,
17.30    Nieszpory Eucharystyczne. 

WTOREK – 21 lutego 2023 r.
15.00 – 16.00    Godzina Miłosierdzia,
16.00 – 16.45    Róże Różańcowe Męskie,
16.45 – 17.30    Mieszkańcy Osiedla Słonecznego,
17.30    Nieszpory Eucharystyczne.  

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.
 1. Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. połączone z posypaniem naszych głów popiołem, co symbolizuje gotowość do pokuty i pełnienia dzieł miłosierdzia, będą o godz. 7.00 i 9.00 przed południem i po południu o 16.00 i 18.00. Składka na tacę w tym dniu będzie na cele charytatywne.
  Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego – obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do sytości.  Post ten obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia. Natomiast wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa i jego przetworów.
 1. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wyjątkowych rozważaniach wielkopostnych o charakterze adoracyjnym, polegających na odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu.  Dorosłych zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na godz. 17.00, a młodzież na godz. 19.30. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w sobotę o godz. 10.00.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podobnie jak różaniec, jest gorąco zalecane przez Kościół. Wraz z pobożnym odprawieniem Drogi Krzyżowej (samemu lub wspólnie) wiąże się możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
 1. W przyszłą niedzielę – pierwszą Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali. Zapraszamy wszystkich czcicieli męki Pańskiej na godz. 17.00.
 1. W czasie Wielkiego Postu przed Mszą św. o godz. 7.00 będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej, a przed nabożeństwami Drogi Krzyżowej w piątki i Gorzkich zali w niedzielę P. Organista zaprasza na kilkuminutową naukę pieśni wielkopostnych.
 1. W piątek o godz. 16.00 rozpocznie się w Gosławicach druga część rekolekcji dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. W rekolekcjach weźmie udział 55 osób, a poprowadzi je Ks. Maciej wraz z animatorami z grupy młodzieżowej. Módlmy się za młodych, aby odpowiedzialnie wykorzystali czas ćwiczeń duchowych.
 1. W dniach 10-12 marca 2023 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie będą rekolekcje „Chłopy do Roboty!”, przeznaczone dla mężczyzn od 16 roku życia. Szczegóły na afiszu w gablocie i na stronie internetowej WSD w Tarnowie.
 1. Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka będą w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy w dniach 6-8 marca 2023 r. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Szczegóły rekolekcji na plakacie w gablocie, a zgłoszenia udziału w kancelarii parafialnej Parafii Św. Jadwigi.
 1. Przypominamy o 2 edycji ogólnopolskiej akcji PACZKA DLA UKRAINY. Podobnie jak rok temu przygotowywane są we wszystkich parafiach przez wspólnoty parafialne razem z Parafialnym Zespołem Caritas paczki, w których powinny znaleźć się te produkty, które znajdują się na liście, którą można zabrać ze stolika za ławkami. Prosimy aby produkty, bez dokładnego pakowania, dostarczyć do zakrystii lub kancelarii do najbliższej soboty.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” wprowadza nas w rozpoczynający się Wielki Post. Warto przeczytać m. in. o tym, skąd się wziął i jakie znaczenie ma zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa.
  W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł o ogromie zniszczeń i ludzkich dramatach     po katastrofie w Turcji oraz jak zapewnić dzieciom właściwy rozwój?
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które zostały przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Dziękujemy także za wpłaty na konto. Dzisiejsza składka jest wsparciem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, w którym do kapłaństwa przygotowują się dwaj nasi alumni.
 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Władysław Marć z ul. Słonecznej. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.