1. Niedzielna Eucharystia wiąże się ze świętowaniem dnia, w którym Jezus Chrystus zwyciężył śmierć i dał nam udział w swoim Zmartwychwstaniu. Obecność na Mszy św. jest przywilejem płynącym z chrztu świętego i ma prowadzić do zgłębienia tajemnicy paschalnej. Trwając na słuchaniu słowa Bożego i na łamaniu Chleba Eucharystycznego mamy wzrastać w jedności i miłości.
 • Dzisiaj, po każdej Mszy św., jest zbiórka do puszek na budowę pomnika dziecka Utraconego, który ma stanąć na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej.

 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie do czwartku będziemy oddawać chwałę i dziękować Panu Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękujemy zwłaszcza za przygotowanie ołtarzy Stowarzyszeniu dla Zawierzbia, Rycerstwu Niepokalanej, chórowi parafialnemu, i Radzie Duszpasterskiej.

 1. W poniedziałek w sali domu parafialnego, po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie kandydatów na ministrantów i ich rodziców. Zapraszamy zwłaszcza chłopców klas III, ale chłopcy starsi – z wyższych klas, będą mile widziani.

 1. W środę, na Mszy św. o godz. 16.00, Biskup Stanisław Salaterski udzieli młodzieży klas VIII Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania we wtorek po Mszy św. wieczornej, a dla Liturgicznej Służby Ołtarza o godz. 17.00. Pamiętajmy o naszej młodzieży w codziennej modlitwie.

 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Msza św. z procesją o godz. 18.00, na która zapraszamy szczególnie dzieci i ich rodziców czy opiekunów.

 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to równocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Zapraszamy na Mszę św. z procesją o godz. 18.00. Przypominamy, że ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 1. W sobotę rozpoczyna się w naszym dekanacie peregrynacja Obrazu Matki Bożej Patronki Solidarności Robotników. Pierwszą parafią, która nawiedzi obraz jest parafia św. Jadwigi. W naszej Parafii powitamy obraz w przyszłą niedzielę o godz. 17.45 i wprowadzimy do kościoła. O godz. 18.00 będzie uroczysta Msza św., a po niej rozpocznie się modlitwa zawierzenia, którą zakończymy nabożeństwem fatimskim o godz. 20.00. W poniedziałek 14 czerwca zapraszamy na modlitwę w ciągu dnia Rycerstwo Niepokalanej, Róże Różańcowe, mieszkańców naszego Osiedla i Zawierzbia. O godz. 17.30 w poniedziałek, obraz zostanie przekazany Parafii Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do modlitwy wszystkich, a zwłaszcza ludzi Solidarności.

 1. W następną niedzielę zapraszamy uczniów klas IV, ich rodziców i chrzestnych, o godz. 13.00 na Mszę św. z okazji Rocznicy Komunii świętej.

 1. W przyszłą niedzielę, z racji 13-tego dnia miesiąca, o godz. 20.00 zapraszamy na różaniec fatimski i procesję fatimską. Prosimy Rycerstwo Niepokalanej o przystrojenie i niesienie w procesji Figury Fatimskiej. Na procesję zabierzmy lampiony.

 1. Również w przyszłą niedzielę, 13 czerwca w kościele Ducha Świętego w Dębicy, o godz. 15.00 będzie inauguracja 150 rocznicy śmierci Bł. Edmunda Bojanowskiego. Przez cały rok będą podejmowane działania, mające na celu przybliżenie tego niezwykłego człowieka, który jest założycielem naszych dębickich Sióstr Służebniczek.

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła, a także medytacje do fragmentów Ewangelii, które są czytane przy ołtarzach w Boże Ciało. W tygodniku „Niedziela” mamy przybliżenie postaci Prymasa Tysiąclecia i przesłania, jakie pozostawił Polakom. Polecamy także miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w uroczystość Bożego Ciała oraz za wpłaty na konto parafialne. Składka z Bożego Ciała została przeznaczona na cele charytatywne Caritas.