1. Królestwo Boże jest jak ziarnko gorczycy – najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi, ale wyrasta na drzewo potężniejsze od innych. Z nasza wiarą, często słabą, małą i niepozorną jest podobnie. Dzięki łasce Boga, który troszczy się o nas, możemy wzrastać i nieustannie budować nasze życie. Wiara jest darem Bożym, otwórzmy więc serca na ten wielki dar.

 1. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza św. dla uczniów klas IV, ich rodziców i chrzestnych, z okazji Rocznicy Komunii świętej. Także dzisiaj z racji 13-tego dnia miesiąca, o godz. 20.00 zapraszamy na różaniec i procesję fatimską. Na procesję zabierzmy lampiony.

 1. Wczoraj rozpoczęła się w naszym dekanacie peregrynacja Obrazu Matki Bożej Patronki Solidarności Robotników. Dziś o godz. 17.45 powitamy obraz w naszej Parafii i wprowadzimy do kościoła. O godz. 18.00 będzie uroczysta Msza św., a po niej rozpocznie się modlitwa zawierzenia, którą zakończymy nabożeństwem fatimskim o godz. 20.00. W poniedziałek przez cały dzień zapraszamy na modlitwę Róże Różańcowe, mieszkańców Osiedla i Zawierzbia. O godz. 17.00 różaniec poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej, a o godz. 17.30 obraz zostanie przekazany Parafii Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do modlitwy wszystkich, a zwłaszcza ludzi Solidarności.

 1. W poniedziałek w kościele, po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców, którzy przy ołtarzu pragną służyć Bogu i wspólnocie parafialnej.

 1. We wtorek przypada 9 rocznica objęcia diecezji przez Biskupa Andrzeja Jeża. Zachęcamy do modlitwy za naszego Pasterza i zapraszamy na Mszę św. wieczorną, w czasie której będziemy modlić się w tej intencji.

 1. W roku poświęconym świętemu Józefowi, każdego 19-tego dnia miesiąca modlimy się za wstawiennictwem tego wielkiego Patrona. Zapraszamy w sobotę o godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

 1. Przyszłą niedzielę przeżywać jako Diecezjalne Święto Rodziny, które jest dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę.

 1. 13 czerwca to rocznica beatyfikacji błog. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek i Patrona wiernych świeckich. W tym dniu Siostry rozpoczną czas świętowania z racji przypadającej 7 sierpnia 150 rocznicy śmierci błog. Edmunda Bojanowskiego. Siostry zapraszają do włączenia się w inicjatywy podejmowane do 13 czerwca przyszłego roku.

 1. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi nasz parafianin – Ks. Grzegorz Kubalica, misjonarz w Peru. Składka w tym dniu będzie naszym wsparciem dzieła misyjnego Ks. Grzegorza.

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty ofiarowano Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa. Polecamy miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz wpłaty na konto parafialne.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Przemysław Lenczowski z ul. Sikorskiego i śp. Leszek Wykupil z ul. Słonecznej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.