1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zadaje uczniom bardzo ważne pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedź, której udziela Piotr: „Za Mesjasza Bożego jest wyznaniem jego wiary. Dziś to samo pytanie Chrystus kieruje do każdego z nas. Co Mu odpowiem? Prośmy o łaskę niezachwianej wiary w Jezusa Chrystusa, który jest Mesjaszem Bożym, naszym Panem i Zbawicielem.
 • Zbiórka do puszek dziś po Mszy św. przeznaczona jest na UPJP2 w Tarnowie i Krakowie.
 • Dziś, na Mszy św. o godz. 11.30 jubileusz 25 lat Kapłaństwa naszego rodaka – dra hab. Grzegorza Barana. Czcigodnemu Jubilatowi składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę. Jest to także jedna z wielu okazji odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Eucharystia o godz. 11.00 na Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu transmitowana przez diecezjalne Radio RDN.

 

 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie, do czwartku, dziękujemy Panu Jezusowi za obecność wśród nas. Msze św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o g. 18.00.

 

 1. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 wszystkich przedszkolaków z przedszkola nr 8, 11 i WELDON Kids wraz z Dyrekcją, nauczycielami i rodzicami.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękujemy mieszkańcom bloków przy ul. Sikorskiego za przygotowanie pięknych ołtarzy, Nadleśnictwu i P. Marianowi Kluczewskiemu za brzóski do ołtarzy, P. Jakubowi Żmudzie i Kamilowi Sakłakowi za nagłośnienie, P. Organiście i chórowi za piękny śpiew, P. Kościelnemu, dzieciom i rodzicom za sypanie kwiatów, dzieciom komunijnym, Ognisku Misyjnemu i DSM-owi, lektorom i ministrantom.

 

 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Msza św. z procesją o godz. 18.00, na która zapraszamy szczególnie dzieci i ich rodziców czy opiekunów.

 

 1. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także dzień wdzięczności Bogu i ludziom – zwłaszcza nauczycielom, wychowawcom i katechetom za kończący się rok szkolny i katechetyczny.

Msze św. kończące rok szkolny będą:

      – dla Szkoły Podstawowej nr 5 i szkoły WELDON w czwartek:  o godz.12.00,

      – dla II LO w piątek o godz. 8.00.

      Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, młodzież, nauczycieli i wychowawców.

 • Czwartek to Dzień Ojca. Wszystkich Ojców zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę zwłaszcza w czasie wieczornej Mszy św. i nabożeństwa czerwcowego.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to równocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Zapraszamy na Mszę św. z procesją o godz. 18.00. Przypominamy, że ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. Zapraszamy na 85 Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się 2 lipca 2022. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Trwają zapisy na kolejną edycję Diecezjalnego Studium Rodziny, które będzie w Nowym Sączu. Celem jest pogłębienie wiadomości z zakresu życia małżeńskiego, nauka naturalnych metod rozpoznawania płodności, możliwość zaangażowania w posługę dla małżeństw i rodzin, przygotowanie do posługi w Parafialnej Poradni Rodzinnej. Studium trwa dwa semestry, a szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o adoracji Najświętszego Sakramentu i o zagrożeniach dzieci nadmiernie korzystających za smartfonów i Internetu. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedzi na pytania o praktykowanie pierwszych piątków miesiąca oraz –w przededniu Dnia Ojca – o sztuce bycia ojcem, czyli: kim jest współczesny ojciec i jak ważny jest     w byciu dobrym tatą przykład własnego ojca.
 • Dla dzieci są bardzo dobre numery „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczka Dobra”. Polecamy także „Gość Extra” w cenie 12 zł., poświęcony Eucharystii, a w nim o najbardziej znanych cudach eucharystycznych i o świętych, którzy miesiącami żyli, karmiąc się wyłącznie Komunią Świętą.
 • Są także dwie nowości: „Jak dobrze się wyspowiadać. Przewodnik penitenta” i „Jak dobrze przeżyć Mszę świętą. Przewodnik Eucharystyczny” w cenie 5 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, będące pierwszą tzw. „składką inwestycyjną”. Została zebrana kwota 12 381,01 zł, która w całości jest przeznaczona na prace przy systemie wentylacji naszego kościoła. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne. Dziękujemy mieszkańcom ul. Sikorskiego i dwom rodzinom z ul. Kosynierów Racławickich za ofiary na nowy wyświetlacz pieśni. Zostanie on zamontowany jeszcze   w tym miesiącu.