1. Pójście za Jezusem to decyzja o zostawieniu tego wszystkiego, co przeszkadza nam żyć i kochać prawdziwie. W dzisiejszym fragmencie Ewangelii, widzimy Jezusa, który koryguje postawy tych, którzy pragną iść za Nim i trwać z Nim w drodze. Prośmy o dar bezwarunkowego przylgnięcia do naszego Zbawiciela i wierności nawet wówczas, gdy jej cena okazuje się wysoka.
 • Dzisiejsza niedziela synodalna jest pierwszą wakacyjną. Niech skłoni nas do refleksji nad przeżywaniem czasu wolnego, czasu letniego odpoczynku.

 

 1. W środę przypada uroczystość Św. Piotra i Pawła Apostołów. Kościół umieszcza w jednym dniu uroczystość św. Pawła wraz ze św. Piotrem podkreślając tym, że obaj Apostołowie byli współzałożycielami Kościoła w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa życie swoje oraz że w Rzymie są ich relikwie i sanktuaria. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, o 16.00 i 18.00. To dzień Imienin Ks. Piotra Turka i P. Pawła naszego Organisty. Naszym Solenizantom życzymy wielu łask od Boga
  i opieki świętych patronów.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Szczepan i Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30.

 

 1. W sobotę obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Szczegóły Wielkiego Odpustu w Tuchowie na plakacie w gablocie.
 • I-wszą sobotę zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00, jak co miesiąc, modlitwę poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.

 

 1. Informujemy, że w czasie wakacji nastąpi zmiana otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych zapraszamy o każdej porze dnia. Przypominamy, że w czasie wakacji codziennie jest możliwość spowiedzi: rano po Mszy św. o 6.30 i przed Mszą św. wieczorną o 17.30.

 

 1. „Chrystus naszą Paschą” to hasło 50 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się w Tarnowie 17 sierpnia Eucharystią o godz. 6.30, a zakończy się 25 sierpnia na Jasnej Górze. Zapisy w kancelarii i na spotkaniu organizacyjnym 8 sierpnia o godz. 19.00 w parafii św. Jadwigi w Dębicy.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny oraz jakie lektury warto zabrać na wakacje. Tygodnik „Niedziela” wyjaśnia jak właściwie rozumieć treść nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi. Polecamy także miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 • Są także dwa kieszonkowe przewodniki: „Jak dobrze się wyspowiadać. Przewodnik penitenta” i „Jak dobrze przeżyć Mszę świętą. Przewodnik Eucharystyczny”.

 

 1. Życzymy wszystkim udanych wakacji i urlopów. Zróbmy wszystko, aby był to czas bezpiecznego wypoczynku i odzyskiwania sił fizycznych i duchowych.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Franciszek Kuśnierz z ul. Słonecznej i śp. Józef Chwistek, z ul. Słonecznej, którego pogrzeb był w Straszęcinie. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.