1. „Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż mnie, nie jest Mnie godzien”. Chrystus do końca nas umiłował i oddał za nas swoje życie. Tylko wpatrzeni w Jego przykład możemy zrozumieć radykalizm tych słów, które dzisiaj słyszymy i wybrać pierwszeństwo Jego miłości. Prośmy naszego Pana, aby uzdrawiał nas z choroby egoizmu i uzdalniał do coraz doskonalszej miłości.
 1. W poniedziałek przypada święto św. Tomasza Apostoła, a w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Jest to patronalne święto Apostolstwa Chorych. Jest ona także patronką Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną, aby wspólnie modlić się w intencjach misji. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek i Piątek miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dzieci Komunijne, realizujące I Piątki, zachęcamy do spowiedzi w czwartek. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Szczepan i Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30.
 1. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do soboty bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych zapraszamy o każdej porze dnia. Przypominamy także, że w czasie wakacji codziennie jest możliwość spowiedzi: rano po Mszy św. o 6.30 i przed Mszą św. wieczorną od 17.30.
 1. Parafialny oddział Caritas serdecznie dziękuje wszystkim, którzy ofiarami do puszek wsparli rodzinę z ul. Osiedlowej, która bardzo ucierpiała w wyniku wybuchu butli z gazem i pożaru domu. W czasie zbiórki została zebrana kwota 12 071 zł, która została przekazana poszkodowanym. Rodzina, która straciła dom, gorąco dziękuje za pomoc i w intencji ofiarodawców zamówiła Mszę świętą, która będzie odprawiona w niedzielę – 16 lipca 2023 r. o g. 10.00.
 1. Kontynuowane są prace przy czyszczeniu i malowaniu ogrodzenia naszego kościoła. W najbliższy wtorek – 4 lipca, prosimy kierowców o nie parkowanie samochodów na parkingu przy kościele od ul. 3 Maja. Pozwoli to sprawnie realizować podjęte prace.
 1. Rycerstwo Niepokalanej organizuje w dniach 17-20 sierpnia 2023 r. czterodniową pielgrzymkę po sanktuariach Maryjnych – m.in. Licheń, Gietrzwałd, Święta Lipka, Niepokalanów. Koszt 800 zł, a szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o licznych formach pomocy Kościoła matkom w potrzebie.
  Polecamy także miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.
  Składka w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła została przekazana – jako tzw. „świętopietrze” – do dyspozycji Ojca Świętego.
  Składka w przyszłą niedzielę będzie naszą składką inwestycyjną.
 1. Wszystkich którzy rozpoczęli wakacje zawierzamy Bożej Opatrzności, prosząc, aby dzieci, młodzież oraz wypoczywający na urlopach, w zdrowiu i bezpieczeństwie przeżyli ten czas. Przypominamy, że nigdy nie ma wakacji od Pana Boga i Jego przykazań. Pamiętajmy o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszli od wieczności śp. Jan Dziedzic z ul. Paderewskiego i śp. Zdzisław Król z ul. Słonecznej, którego pogrzeb będzie w środę. Módlmy się o Niebo dla nich: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.