1. Jezus Chrystus, pokorny Sługa Pański, zaprasza nas dzisiaj, abyśmy przy Jego Sercu odnaleźli ukojenie. Trudy i obciążenia naszego życia są duże, ale większa jest moc łaski Boga. Otwórzmy nasze serca na Jego miłującą obecność i słowo, które do nas kieruje. Prośmy, by spotkanie z Chrystusem przemieniło nasze wnętrza, wprowadzając nas w radosne uwielbienie Boga.
  Dzisiejsza składaka jest naszą drugą w tym roku składką inwestycyjną.
 1. W czwartek, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 20.00 różaniec i procesja fatimska. Prosimy o przyniesienie lampionów.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – wtorek: święto św. Benedykta, opata – patrona Europy,
  – środa: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika,
  – czwartek: wspomnienie św. Andrzeja i Benedykta –  patronów naszej diecezji,
  – sobota: wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i dok. Kościoła.
         Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów. 
 1. W przyszłą niedzielę Odpust Szkaplerzny w sanktuarium w Zawadzie. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Informujemy o zapisach na 41 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne grupy nr 11 Pieszej Pielgrzymki będzie 7 sierpnia o godz. 19.00 w domu św. Jadwigi przy kościele św. Jadwigi. Podczas tego spotkania będzie można także zapisać się na pielgrzymkę. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Trwają zapisy na Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 13 do 16 lipca br. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisu można dokonać przez stronę internetową: rowerowapielgrzymkatarnowska.pl. Tam też można znaleźć wszelkie informacje o pielgrzymce.
 1. Obok bramy wjazdowej na plac kościelny został kolejny raz umieszczony zielony kontener na makulaturę. Zachęcamy, aby skorzystać z okazji i zostawić w nim kartony, opakowania, książki czy gazety – to, co jest makulaturą.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy Wywiad z autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę”, zawierającej nieznane do tej pory wypowiedzi bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. W „Niedzieli” przeczytamy o konsekwencjach apostazji oraz o tym, jak małżonkowie mogą skutecznie troszczyć się o miłość między nimi.
  Polecamy także wakacyjne numery miesięczników dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny”   i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Cecylia Wiktor Zawierzbia, której pogrzeb był wczoraj. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.