1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje Jezusa, który obdarza swoich uczniów zaufaniem, powierzając im misję głoszenia Królestwa Bożego. Posłani do świata mają zrezygnować z tego wszystkiego, co przeszkadza prawdziwie żyć i dołożyć wszelkich starań, by świadczyć o prawdzie Ewangelii. Prośmy o dar przyjęcia Bożego słowa, abyśmy potrafili umacniać pokój i sprawiedliwość wokół nas.

 

 1. W środę przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Jest to patronalne święto Apostolstwa Chorych. Jest ona także patronką Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną, aby wspólnie modlić się w intencjach misji.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

 1. Pochodzący z naszej Parafii Ks. Grzegorz Kubalica – misjonarz w Peru, który po urlopie powrócił już na placówkę misyjną, gorąco dziękuje za ofiary zebrane na składkę w niedzielę 15 maja. Zebrana kwota 15 400 zł., jest bardzo hojnym darem i wsparciem dzieła misyjnego oraz tych, wśród których ewangelizuje.

 

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do soboty bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych zapraszamy o każdej porze dnia. Przypominamy także, że w czasie wakacji codziennie jest możliwość spowiedzi: rano po Mszy św. o 6.30 i przed Mszą św. wieczorną o 17.30.

 

 1. W ubiegły wtorek został zamontowany nowy wyświetlacz pieśni, który ma także możliwość przekazu zdjęć i krótkich filmów. Mamy nadzieję, że zostanie przez Parafian zaakceptowany i będzie także służył długi czas. Ponieważ w trakcie montażu zrezygnowaliśmy z dodatkowego monitora w kaplicy, koszt jest niższy o kilka tysięcy zł. Dokładna kwota zostanie podana po otrzymaniu faktury z Firmy CheruMedia.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” mamy ciekawy temat: co robić, kiedy pojawią się wątpliwości w wierze. W „Niedzieli” przeczytamy o tym, jak i gdzie można duchowo wypoczywać oraz jak mądrze spędzić wakacje na rowerze.
 • Polecamy także miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.
 • Składka w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła została przekazana – jako tzw. „świętopietrze” – do dyspozycji Ojca Świętego.
 • Składka w przyszłą niedzielę będzie naszą drugą składką inwestycyjną.

 

 1. Wszystkich którzy rozpoczęli wakacje zawierzamy Bożej Opatrzności. Polecamy wszystkie dzieci, młodzież oraz wypoczywających na urlopach, aby w zdrowiu i bezpieczeństwie przeżyli ten czas. Przypominamy, że nigdy nie ma wakacji od Pana Boga i Jego przykazań. Pamiętajmy o niedzielnej Eucharystii i osobistym spotkaniu z Bogiem na modlitwie.

 

 

Życzymy Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.