1. „Kto jest moim bliźnim?” – pytanie postawione Jezusowi przez uczonego w Prawie nic nie straciło ze swej aktualności. Spotkanie człowieka będącego w potrzebie to sprawdzian dla naszej wiary i wyzwanie by siebie uczynić bliźnim. Prośmy dziś o przemianę naszych serc, by były otwarte i hojne wobec wszystkich, których spotykamy.
 • Dzisiejsza składaka jest naszą drugą składką inwestycyjną.

 

 1. W środę, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie.
  O godz. 20.00 różaniec i procesja fatimska. Prosimy o przyniesienie lampionów.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

     – poniedziałek: święto św. Benedykta, opata – patrona Europy,

     – wtorek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika,

     – środa: wspomnienie św. Andrzeja i Benedykta –  patronów naszej diecezji,

     – piątek: wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i dok. Kościoła,

     – sobota: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

        Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. W przyszłą niedzielę Odpust Szkaplerzny w sanktuarium w Zawadzie. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.

 

 1. Informujemy, że koszt montażu nowego wyświetlacza pieśni, który służy nam już prawie dwa tygodnie, wyniósł 13 150 zł. Dziękujemy wszystkim, a zwłaszcza Rodzinie z ul. Chłodniczej, którzy swoimi ofiarami przyczynili się do jego zaistnienia. Dziękujemy także Firmie CheruMedia z Krakowa za montaż. Pozostała kwota blisko 7 000 zł. została dołączona do składek inwestycyjnych.

 

 1. Wczoraj został zdemontowany krzyż misyjny, który był już, zwłaszcza od góry, mocno zniszczony przez warunki atmosferyczne. Zostanie wykonany nowy, który będzie uroczyście poświęcony w czasie Misji świętych, które planujemy w naszej Parafii pod koniec listopada. Już teraz dziękujemy P. Andrzejowi za podjęcie się tego dzieła.

 

 1. Dziękujemy pewnej Osobie za ufundowanie statywów dla naszego parafialnego chóru, a także za uchwyty do kolumn i statyw pod tablet do wyświetlania pieśni. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejną płytę z Biblią Audio, na której są cztery księgi Starego Testamentu. W „Niedzieli” przeczytamy o tym, jakie są pamiątki po Jezusie i czy są prawdziwe?
 • Polecamy także miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Kazimierz Kubek z ul. 3 Maja, którego pogrzeb będzie w poniedziałek w Górze Motycznej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.