1. Jezus Chrystus mówi nam dziś w Ewangelii: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem.” On przyszedł na ziemię pokorny i cichy, a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Prośmy Boga, abyśmy byli pokornymi krzew icielami cichego królestwa Chrystusa.
 1. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki misji diecezji tarnowskiej. Jest to także patronalne święto Apostolstwa Chorych.
  W sobotę obchodzimy święto św. Benedykta Opata, patrona Europy.
  Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Czas wakacji i urlopów może osłabić naszą czujność, a przecież epidemia koronawirusa nie zakończyła się i cały czas jesteśmy narażeni na zakażenie. Przypominamy, o przestrzeganiu w kościele zaleceń służb sanitarnych, zwłaszcza o zasłanianiu ust i nosa, zachowaniu bezpiecznego dystansu, czy dezynfekcji rąk.
 1. Przypominamy także, że w czasie wakacji nastąpiła zmiana otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria jest czynna od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej.
  W sprawach pilnych zapraszamy o każdej porze dnia. Spowiedź codziennie: rano bezpośrednio po Mszy św. o 6.30 i przed Mszą św. wieczorną.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejny odcinek cyklu reportaży z sanktuariów maryjnych w Polsce: „Nie ma jak u Mamy”. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł o magii
  i zabobonach: „Zabobony – grzech czy głupota?
 1. Powstał Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej w Dębicy. Ośrodek udziela pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży, które borykają się z różnymi zaburzeniami zarówno zachowania, jak i emocjonalnymi. Udzielane świadczenia są bezpłatne w ramach  NFZ, nie jest wymagane skierowanie. Przyjść może każdy. Pacjentami Ośrodka mogą być dzieci poniżej 7 roku życia i starsze oraz młodzież szkolna do 21 roku życia. Ośrodek mieści się na I piętrze w budynku Medyka przy ul. Kwiatkowskiego 1. Informacje można uzyskać na stronie internetowej: www.psychologia-debica.pl. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Wszystkim życzymy udanych wakacji i urlopów. Zróbmy wszystko, aby był to czas bezpiecznego wypoczynku i odzyskiwania sił fizycznych i duchowych.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana: śp. Piotr Wojtaszek z ul. Bonara, śp. Krzysztof Król z ul. Sikorskiego, śp. Teodozy Różański z ul. Sportowej, śp. Maria Streńczak z ul. Witosa i śp. Stanisław Mozgowiec z ul. Witosa, którego pogrzeb będzie w dniu jutrzejszym. Polećmy ich duszę Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.