1. Niedziela – Dzień Pański, jest okazją, by słuchać Słowa Bożego i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli, jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przynosiło owoc, czyli przemieniało nasze życie. Trzeba słuchać go uważnie i radośnie dziękować za wszystkie obietnice zbawienia. To, co ogłasza Boże słowo spełniło się i spełni również w naszym życiu, gdy z wiarą przyjmiemy radosną nowinę o zbawieniu. Prośmy Pana by to sprawił, abyśmy słuchali z uwagą Jego naukę i zapuszczając głęboko korzenie przynosili plon na miarę naszych możliwości.
 1. Dzisiejszej niedzieli pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę i o naszym patriotycznym obowiązku wobec niej.
 1. W poniedziałek, z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 20.00 różaniec i procesja fatimska. Zapraszamy zwłaszcza dzieci komunijne i prosimy o przyniesienie lampionów.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 •      poniedziałek: wspomnienie św. Andrzeja i Benedykta, patronów naszej diecezji,
 •      środa: wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i dok. Kościoła,
 •      czwartek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,
 •      sobota: wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, zakonnika.

    Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 1. W przyszłą niedzielę Odpust Szkaplerzny w sanktuarium w Zawadzie. Suma odpustowa o godz. 11.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Także w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 w kościele w Dębicy – Latoszynie „Męski Różaniec”. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. U Sióstr Służebniczek przy ul. Krakowskiej 15, Seniorzy mogą zapisać się do Domu Dziennego Pobytu, gdzie realizowany będzie projekt: „Dom, lekarstwo na codzienną samotność”. Szczegóły na plakacie w gablocie i na ulotkach.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejny odcinek cyklu reportaży z sanktuariów maryjnych w Polsce, a także artykuł o planach zawierzenia Kościoła w Polsce opiece św. Józefa. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł „Złodzieje dusz”, o destrukcyjnym działaniu coraz liczniejszych sekt.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.