1. Przypowieść o siewcy, którą usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, zwraca naszą uwagę na moc życia obecną w słowie Bożym. Ziarno pada na różną glebę i wydaje owoc jedynie tam, gdzie znajdzie dobre warunki do wzrostu. Prośmy dziś Dobrego Boga, aby uzdolnił nas do słuchania Jego słowa, aby nasze życie przyniosło jak najobfitszy plon.
 1. Dziś Odpust Szkaplerzny w sanktuarium w Zawadzie. Suma odpustowa o godz. 11.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – wtorek: wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana,
  – sobota: święto św. Marii Magdaleny.
      Wszystkim Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. We wtorek – 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, który jest patronem motocyklistów, kierowców i podróżnych. Wszystkich kierowców zapraszamy w przyszłą niedzielę na wspólną modlitwę i okolicznościowe błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, które będzie po każdej Mszy św. dopołudniowej.
  Przy tej okazji organizowana jest akcja: św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr, ma na celu wsparcie polskich misjonarzy i misjonarki. W ramach akcji, w duchu wdzięczności Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry składane są ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Szczegóły na afiszu w gablocie. Ofiary będzie można złożyć w przyszłą niedzielę przy okazji poświęcenia pojazdów.
 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie i Grupa powołaniowa „SEMERON” zaprasza na rekolekcje dla mężczyzn 16+ „Duch Pana Boga Nade Mną” w dniach 24-28 lipca br. Rekolekcje organizowane są w pięknym miejscu w Willi pod Krzyżem w Zakopanem. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Tarnowska Szkoła Wyższa Akademia Nauk Stosowanych informuje o rozpoczętej rekrutacji na studia wyższe magisterskie i licencjackie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać miedzy innymi reportaż z podróży na Ukrainę jałmużnika papieskiego, kard. Krajewskiego, a także o przyczynach i konsekwencjach niedawnych zamieszek we Francji. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł wyjaśniający czym jest grzech pierworodny i jakie są jego następstwa oraz o  śpiewającej o Bogu i o Polsce „Małej Armii Janosika”.
  Kolejny raz polecamy bardzo ciekawe wakacyjne miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. 
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, będące drugą w tym roku tzw. „składką inwestycyjną”. Została zebrana kwota 14 628 zł, która jest przeznaczona na prace przy osuszaniu i odwodnieniu fundamentów naszego kościoła. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne.
  Dzisiejsza składaka przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie do kapłaństwa przygotowują się dwaj nasi alumni.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszli od wieczności śp. Marian Chęciek z ul. Witosa, którego pogrzeb był w Nagawczynie i śp. Maksymilian Barycza z ul. Sikorskiego. Módlmy się o Niebo dla nich: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.