1. Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się żywym Bogiem. Wśród burz
  i niepokojów życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

 

 1. Dziękujemy za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na tace, które przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.

 

 1. W poniedziałek, 10 sierpnia o godz. 19.00 w kościele św. Jadwigi w Dębicy odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe Grupy nr 11.

 

 1. We wtorek przypada 1. rocznica objęcia parafii przez Księdza Proboszcza Andrzeja Surowca. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszym księdzu Proboszczu.

 

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 natomiast 13 sierpnia tj. we czwartek na godz. 20.00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie lampionów.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • Poniedziałek: Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
 • Wtorek: Św. Klarę, dziewice;
 • Piątek: Św. Maksymiliana Marię Kolbe, prezb. i męczennika;

 

 1. W najbliższą sobotę tj. 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. celebrowane będą jak w każdą Niedzielę. Po każdej Mszy Św. będzie mieć miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół, zboża i kwiatów. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. W tym dniu obchodzimy także rocznicę Bitwy Warszawskiej z roku 1920, tzw. „Cud nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach, którzy oddali życie za Ojczyznę.

 

 1. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest od wtorku do soboty bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej.

 

 1. Przypominamy, również na prośbę zaniepokojonych parafian, o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: dezynfekcja dłoni przed wejściem do świątyni, nałożona maseczka lub przyłbica w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie czy ślubie, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy też gdy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach oraz zachowajmy odpowiedni dystans. Również prośba o zachowanie bezpiecznej odległości podczas podchodzenia do Komunii Św.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły: Dlaczego należy wypowiedzieć konwencję stambulską oraz czy „Przy kawie działa Bóg?” W „Niedzieli” można przeczytać o kontrowersjach wokół decyzji Erdogana
  o przekształceniu muzeum Hagia Sophia w meczet oraz artykuł: Święci na każdy problem?

 

 1. Wszystkim ofiarodawcom, którzy dokonali wpłaty na konto parafialne oraz w ubiegłą Niedzielę złożyli ofiarę na tacę składamy wyrazy życzliwości.

 

 1. Solenizantom bieżącego tygodnia oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych.