1. W dzień poświęcony Panu, po tygodniu pracy czy wakacyjnego odpoczynku, przychodzimy do Tego, który powiedział: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4,4). Tylko Jezus Chrystus może nam dać pokarm, który zaspokaja wszystkie głody ludzkiego serca. On woła: „Wszyscy spragnieni przyjdźcie”. On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić. Nasz udział w Eucharystii jest odpowiedzią na Jego zaproszenie.
  1. Miesiąc sierpień jest miesiącem wielkich Maryjnych uroczystości i doniosłych Narodowych rocznic. Jest także miesiącem trzeźwości, w którym Kościół katolicki w Polsce zachęca wiernych do całkowitej abstynencji od spożywania napojów alkoholowych pod jakąkolwiek postacią. Kościół zachęca wszystkich Polaków do powstrzymania się od picia z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Módlmy się o trzeźwość w Polskich rodzinach i podejmijmy abstynenckie postanowienia na ten czas.
  1. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Chrystus przemienił się na oczach Apostołów, aby umocnić ich wiarę oraz przygotować ich na przeżycie swojej męki i śmierci. Święto to przypomina, że Jezus może w każdej chwili odmienić nasz los. Ma ono także jeszcze jeden, radosny, eschatologiczny aspekt: przyjdzie czas, że Pan odmieni nas wszystkich – nasze ciała poprzez zmartwychwstanie uczyni uczestnikami swojej chwały.
  1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek i Piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Szczepan w czwartek od godz. 15.00, a pozostali Kapłani w piątek od godz. 8.30.
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • wtorek: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana,
  • czwartek: święto Przemienienia Pańskiego,
  • sobota: wspomnienie św. Dominika, kapłana.

      Wszystkim Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga
i opieki świętych patronów.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym, czy istnieją rozwody kościelne i czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa.  W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł o aniołach – kim są i po co są nam potrzebni.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.