1. Pan zapewnia przez proroka Izajasza: „trzymających się mocno mojego przymierza (…) przyprowadzę na moja świętą górę i rozweselę”. Aby poznać Boga wystarczy „miłować Imię Pana” i przestrzegać Jego Przymierza. Możemy przyjąć miłość Boga objawioną w Jezusie. Jest nam dany czas – dzisiejsza Eucharystia.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski po każdej Mszy Św. ma miejsce zbiórka do puszek środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych przez eksplozję materiałów wybuchowych.

 

 1. W tym roku Piesza Pielgrzymka Tarnowska przyjęła sztafetową formę pielgrzymowania. Grupie 11 św. Jadwigi, przypadł ósmy dzień rekolekcji w drodze. W związku z tym pielgrzymi będą spotykać się codziennie w poszczególnych parafiach naszego miasta by realizować program tegorocznej XXXVIII Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na spotkania zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko tych, którzy zapisali się na pielgrzymkę, ale wszystkich, którzy razem z nami pragną modlić się i doświadczyć atmosfery pielgrzymki. Każdego dnia będzie sprawowana Eucharystia konferencja, nowenna do Matki Bożej Jasnogórskiej i apel. Spotkania rozpoczynać się będą o godz. 19.00. W naszej parafii modlitewne spotkanie będzie mieć miejsce:  18.08 tj., we wtorek oraz w 22.08 tj., w sobotę. Natomiast w pozostałych parafiach:
 • 17 sierpnia – poniedziałek – parafia św. Jadwigi;
 • 19 sierpnia – środa – parafia Miłosierdzia Bożego;
 • 20 sierpnia – czwartek – parafia MB Anielskiej,;
 • 21 sierpnia – piątek – parafia św. Jadwigi

 

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • Poniedziałek: Św. Jacka, prezbitera;
 • Czwartek: Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
 • Piątek: Św. Piusa X, papieża;
 • Sobota: Najświętszej Maryi Panny, Królowej;

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł: Cud nad Wisłą. W „Niedzieli” polecamy artykuły: Walka z koronawirusem czy religią? oraz Nadzwyczajne interwencje Pana Boga.

 

 1. Wszystkim ofiarodawcom, którzy dokonali wpłaty na konto parafialne oraz w ubiegłą Niedzielę złożyli ofiarę na tacę składamy Bóg zapłać.

 

 1. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa a wszystkim przybyłym gościom miłego wypoczynku.