1. Życie nasze jest pełne niebezpieczeństw. Często gubimy się w sprawach doczesnych i przemijających. Stojąc przed ołtarzem wierzymy, że udział w Najświętszej Ofierze Jezusa, pełen wiary i nadziei, wskaże nam prawdziwy kierunek naszych myśli i decyzji życiowych i da siłę, aby się tego trzymać codziennie.
  1. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 11:30 powitamy nowego proboszcza mgr Andrzeja Surowca. W naszych modlitwach polecajmy go opiece Matki Bożej.
  1. We wtorek o godzinie 20:00 odbędzie się różaniec fatimski z procesją wokół kościoła.
  1. W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce
    i kwiaty.
  1. W tym dniu obchodzimy także rocznicę Bitwy Warszawskiej z roku 1920, tzw „Cud nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach, którzy oddali życie za ojczyznę i tych, którzy pełnią pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
  1. W najbliższą sobotę rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej Mszą Świętą o godzinie 6:30 na Placu Katedralnym. Kto by chciał jeszcze wyruszyć na pielgrzymkowy szlak może zapisać się u księdza przewodnika grupy 11.
  1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana świętej pamięci Lucyna Hamala z ulicy 3 Maja. Jej nieśmiertelną duszę polećmy miłosierdziu bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.